warsztaty samochodowe

Warsztaty samochodowe w Katowicach gotowe na przeglądy wakacyjne

redakcja serwisu | 22 czerwca 2021 | Komentarze: 0

Wielu Polaków planuje wyjazd na wakacje własnym samochodem. Aby podróż była bezpieczna, warto pamiętać o tym, aby przed podróżą dokładnie sprawdzić kondycję swojego samochodu. Kompleksową pomoc w tym zakresie zapewniają działające w Katowicach warsztaty samochodowe.

Dlaczego warto sprawdzić auto przed wakacjami?

Wyjazd na wakacje własnym samochodem może być bardzo dobrym wyborem w obecnej sytuacji, gdy podróżowanie środkami transportu publicznego jest niebezpieczne.

Aby jednak dojazd był udany, warto pamiętać o tym, żeby sprawdzić koedycję swojego auta. W przeciwnym przypadku wymarzone wakacje mogą zamienić się w poważny i dodatkowo drogi problem.

Właśnie dlatego zaleca się wykonanie dokładnego przeglądu przed dłuższą podróżą. Można przeprowadzić go samodzielnie, ale również skorzystać z pomocy warsztatów i serwisów samochodowych, które służą wtedy pełnym wsparciem.

Jak należy sprawdzić stan auta przed dłuższą podróżą?

Aby sprawdzić samochód przed wakacjami i w razie potrzeby z wyprzedzeniem wykonać niezbędne naprawy, należy zwrócić uwagę na poniższe elementy:

1. Zawieszenie samochodu – jego właściwy stan ma duże znaczenie dla stabilności pojazdu, drogi jego hamowania oraz ogólnego komfortu. Należy zatem zwrócić uwagę na amortyzatory, w tym na podejrzane wycieki oleju.

2. Układ hamulcowy – drugim ważnym elementem kontroli jest układ hamulcowy, w tym stan kloców i tarcz hamulcowych. Okładziny cierne powinny mieć grubość co najmniej 2 mm, a tarcza nie powinna mieć widocznego rantu.

3. Stan opon – ogumienie w dobrym stanie to bezpieczna i wygodna jazda. Należy więc sprawdzić, czy nie są uszkodzone i skontrolować głębokość ich bieżnika.

4. Płyty eksploatacyjne – kolejna ważna kwestia to poziom płynów eksploatacyjnych w pojeździe, w tym oleju silnikowego, płynu hamulcowego, chłodniczego, płynu do wspomagania.

5. Światła samochodowe – wszystkie światła powinny działać poprawnie. Dla pewności można zabrać ze sobą zapasowe żarówki.

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy w Katowicach?

Kierowcom chcącym wybrać dobry warsztat samochodowy Katowice – https://wroclawski.com.pl mogą przedstawić długą listę adresów, pod którymi można wykonać wakacyjny przegląd swojego pojazdu. Do dyspozycji są zarówno ASO marki, jak i niezależne warsztaty samochodowe, które zajmują się przeprowadzaniem przeglądów samochodów różnych producentów.

Aby wybrać dobry warsztat samochodowy, należy zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie oraz na opinie na jego temat, które teraz można znaleźć również w internecie. Życzymy szerokiej drogi!

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz