alufelgi

Gdzie kupować dobre alufelgi w niskiej cenie?

redakcja serwisu | 23 czerwca 2021 | Komentarze: 0

Chcesz wymienić felgi w samochodzie na aluminiowe? Wybór jest spory. Co kupić? Zanim zdecydujesz się na złożenie swojego zamówienia, sprawdź różne oferty. Podpowiadamy, gdzie można kupować dobre alufelgi bez przepłacania.

Dlaczego warto kupić felgi aluminiowe?

Alufelgi, czyli felgi aluminiowe uznawane są przez wielu kierowców za lepsze od felg stalowych, które są od nich tańsze. Co powoduje, że felgi z aluminium są przedmiotem pożądania tak wielu kierowców?

Tym, co decyduje o powodzeniu alufelg, jest przede wszystkim ich estetyka, a także właściwości techniczne.

Felgi aluminiowe w porównaniu do stalowych mogą mieć lekką, ażurową konstrukcję, która powoduje, że samochód nabiera sportowego, drapieżnego wyglądu. Szeroka gama kolorów i wzorów powoduje, że można dopasować je do pojazdu w każdym stylu.

Druga ważna kwestia, która decyduje o tak dużym zainteresowaniu alufelgami, to ich niski ciężar oraz duże prześwity, co powoduje, że wspierają one efektywne chłodzenie układu hamulcowego, więc zwiększają efektywność hamowania, także w ekstremalnych warunkach. Dodatkowo pomagają w wydłużeniu żywotności układu zawieszenia pojazdu.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że felgi aluminiowe mogą być używane przez cały rok. Często można spotkać się z mitem, że nie nadają się na sezon zimowy, jednak także wtedy mogą z powodzeniem spełniać swoją funkcję.

Gdzie kupić alufelgi w niskiej cenie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, felgi aluminiowe w porównaniu do stalowych mają wyższą cenę. Komplet, na przykład alufelgi 15 4×100 – https://felgislask.pl/produkty-felgi-aluminiowe-15-cali można kupić w cenie rozpoczynającej się od około 1500 złotych, jednak te lepsze jakości to wydatek minimum 2000 złotych. W sprzedaży dostępne są także felgi znacznie droższe, od renomowanych marek, w unikatowych wzorach i niespotykanych kolorach. Wtedy cena za jedną felgę może wynieść nawet ponad 1000 złotych.

Aby kupić tanie felgi aluminiowe, także od topowych producentów, warto przede wszystkim skupić się na sklepach internetowych, ponieważ to tam wybór jest bardzo szeroki, a ceny można szybko i łatwo porównać, by znaleźć dla siebie najlepszą ofertę.

Czy warto kupować używane felgi aluminiowe?

Wielu kierowców, którzy chcą kupić dla siebie felg aluminiowe, zastanawia się też, czy warto kupować te używane. Można znaleźć je w sprzedaży w znacznie niższych cenach, jednak warto wskazać, że koszty to nie wszystko.

Może zdarzyć się, że używane felgi tylko z zewnątrz będą wyglądały dobrze, natomiast w rzeczywistości ich stan techniczny będzie pozostawiać wiele do życzenia. Warto pamiętać, że mocno zniszczone alufelgi nie nadają się już do naprawy i trzeba wtedy wymienić je na nowe.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz