Pracownicy z Filipin wsparciem dla rozwoju polskich firm

Wydawca | 9 kwietnia 2019 | Komentarze: 0

Niska rotacja, wysoka lojalność i łatwa adaptacja – to główne priorytety polskich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani rekrutacją pracowników ze Wschodu. Wymagania te spełniają zwłaszcza pracownicy z Azji, w tym coraz bardziej popularni w naszym kraju pracownicy z Filipin (https://bisar.pl/dywersyfikacja-pracownikow-filipinczycy/), którzy powoli stają się podporą polskiego rynku pracy. Jak zatrudnić pracownika z Filipin?

Filipińczycy – podpora rynku pracy

Nie jest już tajemnicą, że kondycja polskiej gospodarki coraz bardziej zależy od pracowników ze Wschodu. Nie są oni już jedynie miłym dodatkiem, który wpływa na oszczędności firmy, ale wręcz koniecznością, by przedsiębiorstwo mogło się rozwijać. Brak rąk do pracy to poważny problem, którego nie da się rozwiązać już wyłącznie lokalną rekrutacją. Wiele firm musi ograniczać ilość zleceń, ponieważ ich siła robocza jest ograniczona, podobnie jak zasoby ludzkie. Niskie bezrobocie z pewnością tutaj nie pomaga. Poważny problem z brakiem rąk do pracy ma już wiele sektorów gospodarki, w tym między innymi rolnictwo, produkcja, przemysł, logistyka. Tu z pomocą przychodzą pracownicy z Azji, a zwłaszcza pracownicy z Filipin, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają do Polski na dłużej.

Łatwa adaptacja pracowników z Filipin w Polsce

Niewątpliwą zaletą zatrudniania Filipińczyków w Polsce jest ich łatwa adaptacja w naszym kraju. Pracownicy z Filipin porozumiewają się w języku angielskim, nie ma więc tu bariery językowej, a ponieważ jest to również kraj katolicki, także bariera kulturalna jest mniejsza. Filipińczycy bez problemu adaptują się w Polsce i chętnie zostają tutaj na dłużej. Cenieni są między innymi za przyjazne usposobienie, bezkonfliktowość, zaangażowanie, lojalność i sumienność. Doskonale odnajdują się w pracach fizycznych – w tym np. na produkcji oraz w przetwórstwie, na magazynach czy w logistyce.

Pracownicy ze Wschodu – jak zatrudnić pracownika z Filipin?

Procedury związane z zatrudnieniem pracowników z Filipin są niestety dłuższe i bardziej skomplikowane niż w przypadku pracowników ze Wschodu, takich jak pracownicy z Ukrainy. Jak zatrudnić pracownika z Filipin? Tu szczególnie warto zwrócić się o pomoc do doświadczonej Agencji Pośrednictwa Pracy, która oprócz samej rekrutacji zadba również o opiekę nad grupą pracowniczą z Filipin, zapewniając odpowiedniego koordynatora, a także zadba o legalizację pobytu i obsługę kadrową. Bisar jest pierwszą Agencją Pośrednictwa Pracy, posiadającą oficjalną akredytację do sprowadzania Filipińczyków. Współpracujemy nie tylko z Ambasadą Filipin, ale również z tamtejszym Ministerstwem Pracy, a ponadto posiadamy własne centrum szkoleniowe, które przeprowadza kursy zawodowe dla Filipińczyków, by jak najlepiej odnajdowali się oni na europejskim rynku pracy.

Artykuł powstał we współpracy z Bisar Agencja Pośrednictwa Pracy

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz