Perfumy rzecz konieczna dla kobiety

Wydawca | 22 czerwca 2019 | Komentarze: 0

Dziś trudno sobie wyobrazić, aby nie było na świecie perfum. Lecz nie musimy się tym zamartwiać, bo perfumy widać i czuć wszędzie. Widać na półkach sklepowych, w reklamach telewizyjnych, w domach prywatnych, czuć na ulicach od przechodzących ludzi. Jedne pachną przeciętnie, a inne powalają swoim cudownym zapachem. I od razu mamy nieodpartą chęć mieć takie wśród swoich kosmetyków. I używać ich chociażby od święta, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że zapewne nie są to tanie perfumy.

Czym są perfumy ?

Perfumy są kosmetykiem, który ma za zadanie nadawać ciału człowieka przyjemnego i długo utrzymującego się zapachu. Długotrwałość zapachu zależy od silnie skoncentrowanych substancji i minimalnej ilości rozpuszczalnika.

Szukasz perfum? Zobacz ofertę hurtowni Luka: https://hurtownialuka.pl

Jak powstaje zapach ?

Natomiast zapach perfum jest kompozycją zapachową składającą się z kilkunastu lub kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset składników. Część składników jest pochodzenia naturalnego. A drugą część stanowią syntetyczne związki chemiczne. Perfumy składają się z olejków zapachowych, środków homogenizujących i wzmacniających, oraz z rozpuszczalnika. Ilość rozpuszczalnika decyduje o ekstraktach perfum, wodach perfumowanych i wodach toaletowych.

Kompozycja zapachowa składa się z mieszaniny olejków i środków wzmacniających. I to ona decyduje o zapachu takim, a nie innym. Jest to wykorzystywane do tworzenia określonej marki perfum. Stworzyć taką kompozycje nie jest łatwo i dlatego receptury są pilnie strzeżone przez firmy kosmetyczne.

Jak ważne dla kobiety są perfumy ?

Perfumy dla kobiety są bardzo ważnym dodatkiem do stroju. Mają także znaczenie zdrowotne, gdyż dobrze dobrane poprawiają samopoczucie, dodają pewności siebie, poczucia własnej wartości, oraz odwagi. A także uroku i atrakcyjności w oczach mężczyzn. Perfumy określają też osobowość kobiety.

Istnieją różne kategorie zapachowe perfum damskich.

Z pośród licznych perfum damskich trzeba wymienić te najbardziej popularne i najczęściej kupowane, czyli perfumy o zapachu kwiatowym. Może to być kompozycja oparta na jednym gatunku rośliny lub może łączyć ze sobą kilka zapachów w jeden bukiet zapachowy.

Druga, to kategoria cytrusowa uchodzi za jedną z najstarszych i najbardziej znanych kategorii zapachowych.

Trzecia orientalna kategoria perfum gwarantuje stałość i egzotykę. Są to perfumy o zapachu wanilii, cynamonu, jaśminu, cytrusów, goździka, drzew sandałowych.

Dziś na rynku mamy bajeczne zapachy zamknięte w perfumach. Na dodatek mieszczące się w ciekawie wyglądających flakonikach i buteleczkach. Ważne jest również opakowanie, które jako pierwsze przyciąga wzrok klienta. Jak na przykład perfumy marki Chanel.

Są to jedne z najbardziej znanych i uznawanych perfum i noszą nazwę Chanel No. 5. Perfumy wprowadzone na rynek przez francuską kreatorkę mody Gabrielle (Coco) Chanel. Kompozycja składa się z niemalże osiemdziesięciu składników. Pierwsze flakoniki tych perfum pojawiły się na rynku w 1921 roku. Perfumy te od czasu ich wynalezienia były kila razy modyfikowane, aby lepiej pasowały do nowych czasów.

Jednak zapach, to kwestia gustu. I dlatego panie korzystają z przeróżnych linii kosmetycznych oferujących bardzo bogatą gamę zapachów. Kupowane perfumy posiadają też różne ceny. Co jest ważne dla większości pań, gdyż te z najwyższej półki, to koszt od 170 zł. do ponad 800 zł. za flakonik.
Na rynku obecne są perfumy w dużo niższej cenie posiadające bardzo ciekawy bukiet zapachowy. Jedyną wadą tych perfum jest nietrwałość. Ponieważ zapach ulatnia się po kilku godzinach.

Krótka historia perfum.

Perfumy (https://hurtownialuka.pl/pl/106-perfumy-i-kosmetyki) były znane już w czasach starożytnych, choć nie w takiej formie, jaką mamy obecnie do użytku. Na przykład w Starożytnym Egipcie palono kadzidełka, wykonywano balsamy i maści. Kobiety egipskie nacierały skórę olejkami perfumowanymi w celach leczniczych i kosmetycznych. W celach leczniczych zażywały również kąpieli z dodatkiem roślin leczniczych i zapachowych. Podobnie było nie tylko w Egipcie, ale również w innych państwach starożytnych, jak na przykład w w Starożytnym Rzymie, czy Starożytnej Grecji.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz