wynajem noclegów nad morzem

Nocleg nad morzem – czy trudno znaleźć apartamenty nad morzem?

Wydawca | 30 czerwca 2019 | Komentarze: 0

Wydawać by się mogło, że odpowiedź na postawione w tytule pytanie jest banalnie prosta, prawda? W rzeczywistości, postawienie kluczowej i prawidłowej odpowiedzi nie jest już jednak tak oczywiste. Zgodnie z popularnym kolokwializmem bowiem „to zależy”. Od czego zależy? Co ma wpływ na dostępność nieruchomości nad morzem? Kiedy rezerwować noclegi nad morzem i jak znaleźć świetną okazję?

Apartamenty na wynajem, hotele, domki i kwatery – szerokie spektrum możliwości

Trzeba przyznać, że współczesny turysta ma bardzo duże spektrum możliwości jeśli chodzi o wybór potencjalnego noclegu nad morzem. Oczywiście w zależności od potrzeb i budżetu, może dokonać bardzo różnego wyboru, jednak opcji jest sporo. Prawdopodobnie najtańszą opcją są tzw. kwatery prywatne czy też inaczej pokoje do wynajęcia. Nocleg ogranicza się tutaj do wyłącznie udostępnienia pokoju, czasem pokoju z łazienką. Zwykle są to pokoje o przeciętnym standardzie, jednak cena za osobę jest bardzo atrakcyjna – zaczyna się bowiem nawet od 30 zł za dobę. Nie jest to dobra opcja dla kogoś, kto ceni sobie wygodę, komfort czy dostępność kuchni i łazienki – niewiele bowiem kwater zapewnia więcej niż 1 łazienkę czy kwaterę na spółkę z innymi gośćmi.

Inna, stosunkowo tania opcja, to pola kempingowe – za miejsce na kempingu zapłacimy kilkadziesiąt złotych dziennie. W zależności od tego na jak nowoczesne pole trafimy, możemy liczyć na własny dostęp do prądu oraz natrysk na polu. Choć brzmi to absurdalnie, wciąż są to raczej rzadko spotykane bonusy niż codzienność.

Domki letniskowe to opcja, którą wybierają głównie grupy znajomych i rodziny z dziećmi. Zaletą domków jest fakt, iż mamy sporo przestrzeni, zwykle nie musimy martwić się o łazienkę (w dzisiejszych czasach jest już raczej standardem) czy aneks kuchenny. Minus? Domki najczęściej stoją na trenach leśnych – musimy liczyć się z obecnością owadów i innych żywych istot, które bez trudu przenikają drewniane struktury domków. Oczywiście nie jest to regułą, jednak jest to jeden z najczęściej wskazywanych przez użytkowników minusów tego typu rozwiązań. Drugim sporym minusem jest fakt, iż domki „leżą jeden na drugim” – w praktyce oznacza to niewielką intymność i jeśli los nie będzie nam sprzyjał – głośnych sąsiadów.

Najdroższą opcją, jednak zapewniającą dużą wygodę i komfort, są hotele. Bukujesz, meldujesz się, śpisz, ewentualnie schodzisz na śniadanie lub zamawiasz room service, płacisz za pobyt. Wszelkie wygody oferowane w standardach hotelowych są do Twojej dyspozycji. Minus – zwykle spory rachunek:)

Optymalną formą noclegu, która po części łączy w sobie elementy każdej innej są apartamenty nad morzem (np. baltickorona.pl) i to właśnie ta forma noclegu cieszy się dzisiaj największym powodzeniem, zwłaszcza w grupie rodzin z dziećmi czy grup znajomych. Dlaczego? Tutaj odpowiedź jest prosta – apartamenty dają pełen komfort, wygodę i poczucie swobody. Odpowiednio wyposażone i ciekawie urządzone zapewniają gościom pobyt na najwyższym poziomie, w intymnej atmosferze. Wybierając apartament nad morzem (https://baltickorona.pl/wynajem-apartamentow/) goście uzyskują poczucie swobody – w apartamentach jest wszystko, czego mogliby potrzebować – możliwe jest samodzielne przygotowywanie posiłków dla całej rodziny, pranie, oglądanie TV i granie w gry, a nawet grillowanie na tarasie czy w ogródku.

Apartamenty nad morzem – kiedy rezerwować

Apartamenty Baltic KoronaKolejne kluczowe pytanie, na które odpowiedź warta jest więcej niż przysłowiowy milion dolarów. Jeśli trafią się Wam apartamenty z polecenia (bo znajomy/znajoma lub ktoś z rodziny już je odwiedził), warto zabukować wolny termin nawet kilka miesięcy wcześniej. W dobrych apartamentach cieszących się dużą popularnością, goście rezerwują terminy 4-5 miesięcy przed planowanym przyjazdem – wówczas mają jeszcze stosunkowo duży wybór i dowolność w wyborze konkretnego apartamentu. Oczywiście nie można wykluczyć, że uda się zarezerwować apartament w trybie last minute, jednak wówczas należy liczyć się z mniejszym polem wyboru i wyższymi cenami (brak promocji)

Ile kosztują noclegi w apartamencie nad morzem

Cena wynajmu apartamentu nad morzem uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim termin – apartament w sezonie może być nawet 3-4 razy droższy niż poza sezonem. Jeśli nie zależy nam na szczytowym sezonie, warto rozważyć pobyt nad morzem wiosną lub jesienią, gdy ceny są dużo bardziej przystępne. Również odpowiednio wczesna rezerwacja daje szanse na lepsze ceny – rezerwacje first minute cieszą się często dodatkowym atutem w postaci rabatu za wczesną rezerwację.

Jeśli myślisz o wyjeździe nad morze i szukasz sensownego noclegu, rozważ wszystkie zalety i wady konkretnych rozwiązań. Przeanalizuj swój budżet oraz dopasuj wybór do terminu planowanego urlopu. Jesteśmy przekonani, że jeśli swoje wakacje zaplanujesz odpowiednio wcześnie, będzie z czego wybierać 🙂

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz