podroz autem

Jedziesz na wakacje własnym autem? Skorzystaj z przeglądu przed podróżą!

redakcja serwisu | 23 czerwca 2021 | Komentarze: 0

Coraz więcej Polaków decyduje się dzisiaj na wyjazd na wakacje własnym samochodem. Bardzo popularne stały się także wyjazdy z przyczepkami kempingowymi. Gdy także zamierzasz wyjechać na wymarzony urlop własnym środkiem transportu, pamiętaj o tym, aby wcześniej dokładnie sprawdzić jego stan techniczny!

Sprawne auto to udany wypoczynek

Aby wyjechać na wakacje własnym autem, nie trzeba dysponować drogim modelem. Najważniejsze, aby pojazd był sprawny, ponieważ wtedy możemy zaoszczędzić sobie sporo problemów nie tylko w Polsce, ale także za granicą, gdy to tam mają prowadzić nasze wojaże.

Właśnie dlatego sprawdzenie samochodu przed dłuższą podróżą zawsze jest wskazane. Dzięki temu można sprawdzić, czy wszystkie układy pracują sprawnie, czy nie brakuje żadnych płynów eksploatacyjnych lub nie trzeba wymienić części, które już mocno się zużyły.

Wcześniejszy przegląd wakacyjny to zatem większe bezpieczeństwo podróżowania oraz niższe koszty wtedy, gdy konieczna byłaby naprawa pojazdu w trasie.

Co sprawdzić w aucie przed wyjazdem na wakacje?

Aby sprawdzić, czy auto przygotowane jest do drogi, należy wziąć pod uwagę szereg kluczowych układów i elementów.

  • Układ hamulcowy – jeden z najważniejszych układów w samochodzie odpowiedzialnych za bezpieczną jazdę, zwłaszcza wtedy, gdy planujemy wyjazd w góry, gdzie czekają na nas kręte i strome drogi.
  • Układ zawieszenia – powinien działać sprawnie, ponieważ jakiekolwiek usterki mogą przekładać się na gorszy komfort podróżowania, a poważne usterki mogą całkowicie unieruchomić pojazd.
  • Układ klimatyzacyjny – klimatyzacja powinna być czysta, aby korzystanie z niej podczas wyjazdu było komfortowe. Warto więc pamiętać o jej systematycznym serwisowaniu i dezynfekowaniu.
  • Układ oświetleniowy – należy sprawdzić sprawność działania wszystkich lamp i kupić zapasowe żarówki, by w razie potrzeby mieć je pod ręką.
  • Poziom płynów eksploatacyjnych – przed wyjazdem zaleca się sprawdzić dokładny poziom płynów i w razie potrzeby je uzupełnić.
  • Ogumienie – opony samochodowe powinny być w dobrym stanie technicznym, a ich bieżnik nie powinien być zdarty, uszkodzony.

Wakacyjny przegląd samochodu – samemu czy w serwisie?

Podstawowy przegląd pojazdu przed wyjazdem na wakacje można wykonać we własnym zakresie. Gdy jednak przegląd ma być dokładniejszy albo też nie mamy czasu na jego wykonanie we własnym zakresie, warto skorzystać z usług świadczonych w serwisach samochodowych.

Osobom chcącym zlecić wakacyjny serwis Ford Chorzów – https://www.pzservice.pl/oferta/serwis-ford/ zapewnia dostęp do najlepszych warsztatów prowadzących systematyczne przeglądy samochodów. Aby skorzystać z usługi, warto umówić się wcześniej na wizytę w dogodnym terminie.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz