bagaznik na dach

Bagażniki na dach – co kupić dla swojego auta?

redakcja serwisu | 23 czerwca 2021 | Komentarze: 0

Wybierasz się na wakacje? A może chcesz łatwiej uprawiać sporty? Aby łatwiej przewozić mienie swoim samochodem, postaw na dobry bagażnik dachowy. Co ciekawego można znaleźć w ofercie producentów? Sprawdź nasz przegląd i dobierz najlepszy bagażnik do swojego auta!

Jaki rodzaj bagażnika dachowego wybrać?

Bagażniki dachowe na samochód to szeroka gama modeli do wyboru, które dobierane są nie tylko do konkretnego rodzaju pojazdu, lecz również do ładunku, jaki ma być na nim przewożony.

Bagażniki bazowe

Podstawowe bagażniki umieszczane na dachu pojazdu to tak zwane bagażniki bazowe. Są one umieszczane na relingach dachowych i mają formę belek. Bagażniki tego typu mają uniwersalne zastosowanie i mogą służyć do zamocowania do nich różnych typów bagażów.

Do wykonania bagażników bazowych stosuje się dwa główne typy materiałów – stal oraz aluminium. Pod kątem ładowności są one podobne, lecz bagażniki dachowe z aluminium cechują się nowocześniejszym wyglądem i większą odpornością na czynniki zewnętrzne, w tym na wilgoć.

Kierowcom chcącym zamówić takie bagażniki dachowe Śląsk – https://auto-carrier.pl/ oferuje dostęp do modeli dla każdego typu samochodu.

Boxy dachowe

Aby poszerzyć funkcjonalność bagażnika bazowego, można dodać do niego box dachowy. To rodzaj bagażnika w formie skrzyni, która ma opływowy kształt i umieszczana jest na belkach bagażnika bazowego.

Boxy bagażowe pozwalają na łatwe zabezpieczenie ładunków przed czynnikami zewnętrznymi. Można przechowywać w nich między innymi walizki, plecaki, sprzęt sportowy, a także innego rodzaju przedmioty, które nie mieszczą się w zwykłym bagażniku samochodowym.

Uchwyty rowerowe

Osoby, które chcą realizować swoją pasję rowerową, mogą zaopatrzyć się w uchwyty rowerowe. Tutaj do dyspozycji są dwie konstrukcje, a mianowicie uchwyty mocowane na bagażniku bazowym na dachu albo uchwyty na hak samochodu, dlatego rowery przewożone są wtedy z tyłu samochodu.

Dachowe uchwyty rowerowe są wygodniejsze dla kierującego, bo rowery nie zasłaniają wtedy widoczności, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że mogą one ograniczać przejazd pod niskimi wiaduktami, mostami. Dodatkowym minusem jest umieszczenie rowerów na dachu.

Z kolei bagażniki na hak są na ogół tańsze od bagażników dachowych, jednak podczas jazdy ograniczają one widoczność kierowcy. Plusem jest jednak wygodny sposób zakładania rowerów i zdejmowania ich z bagażnika, a także ograniczony poziom zużycia paliwa w porównaniu do bagażników dachowych.

Z ofertami bagażników dachowych i na hak można zapoznać się bliżej na stronach internetowych ich producentów, sprzedawców i wypożyczalni.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz