tasma klejaca z logo

Jak powstaje taśma klejąca z logo firmy?

redakcja serwisu | 29 czerwca 2022 | Komentarze: 0

Taśma klejąca jest powszechnie stosowana w biznesie i gospodarstwach domowych. Jeśli jest oznakowana logotypem, stanowi niezbędne wyposażenie firm prowadzących sprzedaż wysyłkową. Taśma klejąca z logo firmy staje się nośnikiem reklamy, ale równocześnie zapewnia odpowiedni poziom ochrony dla zawartości paczki.

Jak powstaje taśma klejąca?

Proces produkcyjny taśmy klejącej jest obecnie w pełni zautomatyzowany. Najpierw przygotowywana jest mieszanka klejowa – składniki poddawane są obróbce chemicznej i przybierają postać cienkiej warstwy kleju. Dodaje się do nich również substancje ulepszające właściwości mieszanki. Kompozycja klejowa nakładana jest na podłoże (najczęściej folię, papier lub tkaninę). Tak powstałą taśmę klejącą tnie się na fragmenty o ustalonej szerokości, nawija na rolkę i produkt gotowy jest do sprzedaży.

Jaką taśmę wybrać pod nadruk?

Istotną kwestią w tym przypadku jest dobór specyfiki taśmy klejącej do jej przeznaczenia. Przede wszystkim należy zastanowić się nad rodzajem kleju – do wyboru są taśmy klejące akrylowe oraz z klejem na bazie kauczuku naturalnego lub syntetycznego. Ogromne znaczenie ma także nośnik klejący. Najczęściej wybierane są taśmy, w których jako podłoże zastosowano folię polipropylenową (BOPP), jednak na popularności zyskują również ekologiczne taśmy papierowe. Przed projektowaniem nadruku warto zastanowić się nad kolorem tła oraz nad szerokością rolki. Nadruk na taśmach samoprzylepnych wykonywany jest różnymi metodami, a dostępność kolorów gwarantuje paleta CMYK lub Pantone. Najczęściej na taśmach klejących z logo firmy wykonywany jest nadruk “metodą kanapkową” (sandwich). Wzór umieszcza się na wewnętrznej stronie taśmy, a dopiero później produkt otrzymuje warstwę klejącą. Metoda ta gwarantuje nieścieralność nadruku.

Dlaczego warto stosować taśmy klejące z logo firmy?

Taśmy klejące z logo firmy to nienachalna reklama marki, dzięki której jej wizerunek pozostaje w pamięci odbiorców. Promują produkty i usługi, ale mogą nieść ze sobą także indywidualne przesłanie dla klienta czy informację o aktualnych rabatach. Taśmy klejące z logo firmy to ekonomiczne, a zarazem niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe. To produkty o wyjątkowych właściwościach, wśród których uwagę trzeba zwrócić na doskonałe wiązanie z podłożem, wytrzymałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Taśma klejąca z logo firmy nadal wykazuje trwałość, a dodatkowo posiada większe walory estetyczne.

Taśmy z nadrukiem – gdzie zamówić?

TCM Service to czołowy dostawca taśm klejących z logo firmy. W swojej działalności wykorzystuje najlepsze surowce i innowacyjne technologie, dzięki czemu oferuje wyłącznie wysokojakościowe produkty. Nadruki na taśmach klejących z logo wykonywane są za pośrednictwem nowoczesnych maszyn, wchodzących w skład stale rozwijanego parku maszynowego. TCM Service gwarantuje trwałe znakowanie taśm klejących z logo, które powstaje z dbałością o każdy szczegół, a dodatkowo jest odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ponadto dla komfortu klientów powstał specjalny kreator nadruku, który znacznie ułatwia projektowanie.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz