Ile średnio zarabiają Polacy według GUS?

Wydawca | 23 grudnia 2016 | Komentarze: 0

Według Głównego Urzędu Statystycznego przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wzrosło w listopadzie i wyniosło 4 329,71 zł brutto, czyli wzrosło o 4 proc.

Przeciętna miesięczna nominalna emerytura i renta brutto z pozarolniczego systemu ubezpieczeń społecznych w listopadzie br. była o 1,4 proc. większa niż przed rokiem i wyniosła 2 095,49 zł (…). Przeciętna miesięczna nominalna emerytura i renta brutto rolników indywidualnych w listopadzie br. ukształtowała się na poziomie 1 177,85 zł i wzrosła w skali roku o 0,4 proc.

Wzrost wynagrodzeń zaobserwowano w zakwaterowaniu, gastronomii, handlu, naprawie pojazdów osobowych, budownictwie oraz przetwórstwie przemysłowym.

Najniższe przeciętne wynagrodzenia były w listopadzie w sekcji „administrowanie i działalność wspierająca” i wyniosły 2 959,99 zł.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz