Rozbił się rosyjski samolot, zginęli członkowie Chóru Alexandrowa

Wydawca | 26 grudnia 2016 | Komentarze: 0

Samolot Rosyjskiego Ministerstwa Obrony TU-154 którym podróżowali członkowie znanego na całym świecie Chóru Alexandrowa rozbił się tuż po starcie z Soczi. Samolot spadł do morza czarnego, na pokładzie znajdowało się 92 ludzi. Nikt nie przeżył katastrofy. Prezydent Putin ogłosił poniedziałek dniem żałoby narodowej. W geście solidarności na Białorusi flagi zostały opuszczone do połowy masztu.

Na pokładzie samolotu ponad 60 osób to członkowie Chóru którzy lecieli do Syrii (Do bazy lotniczej Hmejmim) by dać noworoczny koncert rosyjskim żołnierzom. Oprócz nich na pokładzie byli wojskowi i dziennikarze a także 8 członków załogi.

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. Aleksandra Aleksandrowa to jeden z największych w Rosji zespołów muzycznych i słynny na całym świecie chór męski Armii Rosyjskiej. Powstał w 1928 roku. Patronem chóru jest jego założyciel i pierwszy dyrektor – Aleksander Wasiljewicz Aleksandrow, kompozytor muzyki do hymnu ZSRR, od 2000 roku hymnu Federacji Rosyjskiej.

Chór Aleksandrowa składa się z grupy wokalistów, orkiestry i zespołu tanecznego. Zespół prezentuje się nie tylko w salach koncertowych na całym świecie, lecz występuje także przed żołnierzami i marynarzami armii rosyjskiej. Członkowie chóru posiadają stopnie wojskowe.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy samolotu była usterka techniczna. Wykluczono hipotezę o potencjalnym zamachu terrorystycznym ale przyczyny będą wiadomo dopiero po zbadaniu czarnych skrzynek. Samolot przeszedł w 2016 roku badania techniczne, w służbie latał od 1983 roku i miał 7 tyś godzin przebiegu.

W akcji wyławiania szczątków bierze udział ponad 3 tysiące osób, 43 statki, 5 helikopterów oraz ponad 180 nurków.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz