GR Super Sport Concept w strefie kibica Toyoty na wyścigu Le Mans 24h

Wydawca | 15 czerwca 2018 | Komentarze: 0

Podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans Toyota zaprezentuje swoim fanom hybrydowy supersamochód GR Super Sport Concept. 1000-konne sportowe coupe będzie dostępne dla zwiedzających w strefie kibica Toyota GAZOO Racing.

Samochód zadebiutował w styczniu 2018 roku na targach Tokyo Auto Salon. GR Super Sport Concept jest napędzany technologią hybrydową, szlifowaną przez Toyotę w czasie startów w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC).

Pod maskę modelu trafił wyczynowy układ Hybrid System-Racing (THS-R) z benzynowym silnikiem V6 twin turbo o mocy 1000 KM, pochodzącym z prototypu LMP1 – Toyoty TS050 Hybrid. Zastosowana w nim najnowocześniejsza technologia hybrydowa oraz rozwiązania służące większej oszczędności paliwa były testowane i udoskonalane przez zespół TOYOTA GAZOO Racing w ciągu 6 lat startów Toyoty w serii FIA WEC.

„Udział w FIA WEC, jednej z najbardziej wymagających serii w sportach motorowych, a także starty w legendarnym wyścigu Le Mans 24h pomagają nam w rozwoju technologii hybrydowej i pozwalają aplikować zdobytą wiedzę w samochodach produkcyjnych” – powiedział Shigeki Tomoyama, prezydent GAZOO Racing Company. – W czasie gdy branża motoryzacyjna zbliża się do wielkich zmian, jesteśmy zdeterminowani, aby nadal tworzyć ekscytujące samochody. Bez względu na to, jak bardzo elektronika i technologie cyfrowe zmienią motoryzację, zrobimy wszystko, aby nasze auta wyróżniały się na rynku”.

Jak podkreśla Shigeki Tomoyama, Toyota rozpoczęła prace nad GR Super Sport Concept, ponieważ wierzy, że budowa sportowego supersamochodu na podstawie TS050 Hybrid to dowód na zaangażowanie Toyoty w Mistrzostwa Wyścigów Długodystansowych. Prezydent Toyota Gazoo Racing jest przekonany, że w niedalekiej przyszłości klienci marki będą mieli szansę siąść za kierownicą tego wyjątkowego samochodu i doświadczyć jego mocy oraz osiągów.

Strefa będzie TOYOTA GAZOO Racing będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę 15 czerwca od 9 rano do 2 w nocy oraz w niedzielę 17 czerwca od 9 rano do 3 po południu.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz