urzadzanie sypilani a oszczedzanie

Gazetki promocyjne: jak zaoszczędzić na urządzaniu sypialni?

redakcja serwisu | 14 lipca 2022 | Komentarze: 0

Urządzanie sypialni może kojarzyć się z wysokimi kosztami, jednak wcale nie musi tak być. Nawet gdy naszym priorytetem jest oszczędzanie, możemy uczynić z naszej sypialni bardzo przytulne wnętrze. Jak urządzić sypialnię niskimi nakładami kosztów?

Zmiana drobnych elementów

Jeżeli nie chcemy robić kompleksowego remontu sypialni, jednak zależy nam na tym, żeby odmienić jej oblicze, możemy zmienić jedynie drobne elementy. W każdej sypialni najbardziej wyeksponowanym meblem jest łóżko. Nie musimy kupować nowego modelu. Wystarczy, że zmienimy pościel i narzutę, a także dodamy kilka poduszek w efektownych kolorach. Poduszki i narzuty można kupić w wielu sklepach z akcesoriami do domu. Są one dostępne także w sieci sklepów Pepco. Jeśli zależy nam na jak największych oszczędnościach, powinniśmy regularnie śledzić gazetki promocyjne wybranych sklepów. To pozwoli nam zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria w momencie, gdy są one dostępne w promocji.

Innym rozwiązaniem jest poszukanie akcesoriów do sypialni na targach staroci, aukcjach internetowych czy second handach (wiele z nich oferuje znacznie więcej produktów niż tylko używaną odzież).

Zmieńmy kolor ścian

Niezawodnym sposobem na szybką odmianę oblicza sypialni jest zmiana koloru ścian. Możemy zdecydować się na pomalowanie ich farbą lub położenie tapety (obydwa rozwiązania są stosunkowo tanie). Pamiętajmy jedynie o tym, że sypialnia to miejsce wypoczynku. Wybrane przez nas kolory powinny mu sprzyjać, a nie działać pobudzająco. Najlepsze promocje na farby znajdziesz w gazetce promocyjnej obi

Efektowne i tanie podłogi w sypialni

Jeżeli zależy nam na nowej podłodze w sypialni, jednak nie możemy pozwolić sobie na zakup dębowych desek, dobrym rozwiązaniem może okazać się wykładzina. Jest ona miękka, łatwa w czyszczeniu, dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Wykładzina może być rozwiązaniem stałym lub tymczasowym – gdy nie stać nas na wymianę zniszczonego parkietu.

Nowe szafki nocne

Ważnym elementem każdej sypialni są szafki nocne. Nie musimy kupować nowych mebli, gdyż równie ciekawy efekt zapewni nam pomalowanie starych. Bardzo interesującym (i tanim lub nawet darmowym) rozwiązaniem aranżacyjnym jest użycie jako szafki nocnej skrzynki po owocach przewróconej na bok (możemy poprosić o takie skrzynki w sklepie spożywczym lub po prostu kupić owoce i wykorzystać pozostałe po nich opakowanie). 

Pamiętajmy o oświetleniu

W każdej sypialni powinno znaleźć się oświetlenie górne, a także lampki nocne. Lampki nocne są niezbędne zwłaszcza wtedy, gdy dzielimy sypialnię z partnerem. Efektowne i bardzo tanie lampki można nabyć w sklepach meblowych i supermarketach (jeżeli chcemy kupić je jeszcze taniej – śledźmy gazetki promocyjne i czekajmy na okazję cenową).

Aranżacja okien w sypialni

Urządzając sypialnię nie możemy zapominać o oknach. Powinny być one dokładnie zacienione. Możemy użyć do tego celu tradycyjnych zasłon, żaluzji lub rolet (rolety są bardzo tanie, a dodatkowo zapewniają najlepszą izolację od światła). Tekstylia okienne nie muszą być nowe. Z powodzeniem można zastosować zasłony używane (kupimy je na targach staroci lub w sklepach z używaną odzieżą).

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz