kwas glikolowy

Czy kwas glikolowy jest potrzebny człowiekowi?

redakcja serwisu | 29 grudnia 2021 | Komentarze: 0

Odmłodzona i naprężona skóra – ileż osób chciałoby stać się jej posiadaczami? W szczególności, jeżeli jest tu mowa o trzydziestolatkach, a już na pewno czterdziestkach i osobach starszych. Taki efekt jest możliwy, jeżeli do swojej pielęgnacji włączy się kwas AHA. Co należy o nim wiedzieć? Skąd się bierze? Jakie jest jego zastosowanie? Czas na to, aby ujawnić o nim kilka tajemnic.

Najmniejszy wśród kwasów AHA

Właściwie to należałoby powiedzieć, że ma się do czynienia z grupami kwasów AHA, czyli alfahydroksykwasami – kwasami owocowymi. To właśnie w ich skład wchodzi dobroczynny kwas glikolowy, który powinno uwzględnić się w swojej codziennej pielęgnacji. W związku z tym, że posiada on najmniejsze cząsteczki, posiada on niesamowite właściwości głębokiego wchłaniania się w skórę. Co za tym dalej idzie – jest on w stanie lepiej oddziaływać na wygląd naskórka.

Osoby zainteresowane pozyskiwaniem powinny wiedzieć, że w głównej mierze uzyskuje się go z trzciny cukrowej poddanej fermentacji. Nie trzeba być jednak wybitnym chemikiem, aby dostarczyć do organizmu ten kwas. Należy bowiem wspomnieć, że w dużej ilości kwas glikolowy można spotkać także w jabłkach, winogronach, czy też w agreście i burakach cukrowych. Można więc pomyśleć o zwiększeniu ich spożycia. Nie można jednak przesadzać z nadmierną ilością, ponieważ owoce zawierają dużą ilość cukrów prostych.

Zabieg z użyciem kwasu glikolowego

Kwas glikolowy podawany jest podczas specjalnych zabiegów w salonach kosmetycznych. Na czym on dokładnie polega?

Po wykonaniu demakijażu, skóra na twarzy zostaje oczyszczona za pomocą preparatu z zawartością glikolu o niewielkim stężeniu. Uwaga! Bardzo ważne jest zabezpieczenie wazeliną takich obrębów na skórze twarzy, jak okolice oczu, wargi, a także skrzydełka nosa.

Kwas nakładany jest na kilka stref w obrębie skóry twarzy. Osoba, która odpowiedzialna jest za ten zabieg, na bieżąco musi obserwować, czy nie pojawia się żadna reakcja alergiczna. W szczególności, jeżeli nikt wcześniej takiego zabiegu nie miał wykonywanego. Kwas utrzymywany jest na skórze przez maks. 7 minut, po czym jest neutralizowany i zmywany. Jeżeli ktoś odczuwa od siebie wystąpienie niepożądanych objawów, od razu powinien o tym poinformować kosmetyczkę.

Na sam koniec, po zmyciu kwasu, powinna zostać nałożona maska razem z serum. Kosmetyki pomogą przywrócić skórze warstwę ochronną.

Zalety stosowania glikolu

Czy warto poddać się takiemu zabiegowi? Oczywiście, że tak. Na liście zalet stosowania regularnych zabiegów kwasem glikolowym można wyróżnić:

  • oczyszczenie skóry twarzy,
  • spłycenie zmarszczek,
  • spłycenie blizn,
  • wyrównanie i poprawa kolorytu skóry,
  • odnowa komórek skóry na twarzy.

Wszystko tak naprawdę zależne jest od stężenia kwasu, który użytkowany jest podczas zabiegu (jest on zawsze dobierany względem indywidualnych potrzeb), ale wiele osób zauważa u siebie również zmniejszenie ilości przebarwień w obrębie skóry twarzy.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz