pomieszczenie

Dezynsekcja, czyli odpluskwianie. Czy w Radomiu można skorzystać z tej usługi?

redakcja serwisu | 3 stycznia 2022 | Komentarze: 0

Pluskwy to bardzo małe owady, które trudno zauważyć, dopóki ich populacja znacząco nie wzrośnie. Wtedy odpluskwianie jest już zadaniem wymagającym, które trzeba zlecić fachowcom. Czy dostępna jest profesjonalna dezynsekcja w Radomiu? Na czym polega cały proces?

Odpluskwianie, czyli fachowa dezynsekcja

Specjalistyczne firmy oferujące odpluskwianie działają dzisiaj na  terenie całego kraju. Dezynsekcja na terenie Radomia i okolic znajduje się w ofercie przedsiębiorstwa Patron Pest. Jest to firma dysponująca profesjonalnym sprzętem i środkami zwalczającymi owady. Likwidacją szkodników zajmują się specjaliści, przeszkoleni w zakresie tego, jak zrobić dezynfekcję mieszkania. Posiadają wiedzę z zakresu tego, które metody są adekwatne w poszczególnych sytuacjach oraz jak je stosować.

Sam proces odpluskwiania zwykle odbywa się według pewnego schematu. Po przyjęciu zlecenia fachowcy przeprowadzają wywiad w celu zapoznania się ze specyfiką problemu. Pozwala to wstępnie określić, jak będzie wyglądała dezynsekcja w mieszkaniu. Na tym etapie powinna się również pojawić informacja, ile kosztuje dezynsekcja mieszkania w przypadku zastosowania danej metody.

Następnie fachowcy pojawiają się na miejscu i ponownie oceniają sytuację. Dochodzi do ostatecznego wyboru metody dezynsekcji i przygotowania przestrzeni. Przygotowania przebiegają inaczej w przypadku poszczególnych metod. Przykładowo dezynsekcja termiczna wymaga od domowników opuszczenia mieszkania. Natomiast w przypadku żelowania wystarczy co najwyżej odsunąć nieco meble od ścian.

Jak wygląda dezynsekcja w mieszkaniu — najpopularniejsze metody

Profesjonalne firmy oferujące dezynsekcję w Radomiu (a także w innych miastach w Polsce) mają możliwość zastosowania jednej z wielu metod. Do najpopularniejszych należą:

  • dezynsekcja termiczna,
  • dezynsekcja gorącą mgłą,
  • dezynsekcja zimną mgłą,
  • odpluskwianie metodą opryskową,
  • żelowanie.

Popularna dezynsekcja termiczna to inaczej streamowanie. Wykorzystuje się tutaj parę wodną, która bardzo skutecznie likwiduje pluskwy. Wysoka temperatura mgły rozpylanej w miejscu występowania owadów również przynosi zadowalające skutki, podobnie jak zimna mgła.

Kolejna metoda to oprysk szczegółowy, czyli substancja aktywna aplikowania wraz z wodą pod ciśnieniem. Każda z wymienionych metod jest skuteczna, jednak są to działania inwazyjne, czyli takie, które w pewnych warunkach stwarzają niebezpieczeństwo dla człowieka i innych organizmów żywych. Jeśli dezynsekcja jest przeprowadzana w ten sposób, domownicy muszą opuścić pomieszczenie.

Jak przeprowadzić dezynsekcję mieszkania bez konieczności jego opuszczania? Odpowiedzią jest żelowanie, czyli metoda bezinwazyjna. W tym przypadku w pomieszczeniu rozkładany jest specjalistyczny żel. Zawiera on truciznę na owady, która przyciąga je dzięki feromonom, również zawartym w żelu. Do likwidacji insektów dochodzi bardzo szybko. Ilość żelu niezbędnego do zaaplikowania jest niewielka. Ponadto zawarte w nim substancje są niegroźne dla człowieka oraz zwierząt domowych. Właśnie dlatego jest to najpopularniejsza z profesjonalnych metod dezynsekcji w Radomiu i nie tylko.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz