wysylka paczek

Ile kosztuje kurier do Anglii dla przesyłek wielkogabarytowych? Sprawdź!

redakcja serwisu | 23 czerwca 2021 | Komentarze: 0

Przesyłki kurierskie dla większości osób są równoznaczne z wysyłaniem niewielkich paczek z prezentami lub rzeczami osobistymi, które jak najszybciej mają dotrzeć do adresata. Przez wiele lat kojarzyły się z krótkimi terminami realizacji usług oraz z ochroną zawartości. Obecnie szybki kurier do Anglii jest standardem, a za jego pośrednictwem można nadać także przedmioty o dużych gabarytach.

Specjalny kurier do Anglii, czyli co to są duże gabaryty?

Pojęcie gabarytów, często niewłaściwie utożsamiane z dużymi przedmiotami, odnosi się do wymiarów przesyłek. Duże gabaryty mają te paczki, których wymiary przekraczają górne granice ustalone przez poszczególne firmy kurierskie. Limity są ściśle określone, a kurier z Polski do Anglii nie zabierze od nadawcy i nie dostarczy do adresata pakunku o większym rozmiarze.

Takie ograniczenia nie oznaczają, że wysyłka dużych przesyłek nie jest możliwa. Rządzi się ona jednak swoimi zasadami i w tradycyjnym cenniku trudno znaleźć odpowiednią pozycję. Zazwyczaj firmy kurier do Anglii, który przyjmuje takie paczki, ustala cenę za usługę indywidualnie. Wynika to z faktu, że do przewozu takich pakunków jest niezbędny odpowiednio duży samochód. Często też są to ciężkie paczki, których załadunek i przenoszenie wymagają specjalnego sprzętu.

Wysyłka roweru kurierem do Anglii – jak to zrobić?

Standardowo kurier z Polski do Anglii przyjmuje i przewozi paczki o wymiarach oraz wadze określonej w cenniku. Różnią się one zależnie od firmy kurierskiej, a chociaż wymiary są zbliżone, to waga może się różnić nawet dwukrotnie.

Jak dowiadujemy się na stronie https://www.euro-paka.pl/, przesyłki o większych wymiarach muszą być odpowiednio spakowane i zabezpieczone. W przypadku roweru zaleca się:

  • odkręcenie wszystkich wystających części takich jak pedały, kierownica czy siodełko,

  • połączenie wszystkich luźnych elementów w całość za pomocą taśmy klejącej,

  • owinięcie pakunku folią bąbelkową,

  • umieszczenie roweru w kartonie i wypełnienie wolnych przestrzeni folią bąbelkową,

  • owinięcie kartonu folią stretch i oklejenie taśmą.

Właściwe zabezpieczenie elementów jest gwarancją, że ani przewożony rower, ani inne przesyłki w transporcie nie ulegną uszkodzeniu. Nieco mniej rygorystyczne zasady można stosować np. przy wysyłaniu krewnym pamiątkowej komody. Nie wymaga ona rozmontowania, ale z pewnością trzeba unieruchomić części i zabezpieczyć je folią.

Ile idzie paczka kurierem do Anglii i jaki jest jej koszt?

Czas dostawy przesyłki o dużych gabarytach do adresata może być nieco wydłużony. Wynika to z faktu, że kurier do Anglii dużym samochodem realizuje kurs tylko jeden czy dwa razy w tygodniu. Konkretne terminy można ustalić w wybranej firmie. Wysyłając paczkę, z pewnością chcesz też wiedzieć, ile kosztuje kurier do Anglii oraz czy za duże gabaryty zapłacisz więcej.

Ceny zazwyczaj są uzależnione od wymiarów i wagi przesyłki. Jednak w przypadku dużych i nietypowych przewoźnicy niekiedy nie stosują stałych cenników, lecz wyceniają usługę indywidualnie. Przykładowo za paczkę o wymiarach 120 x 60 x 40 cm i wadze 30 kg w firmie UPS zapłacisz ponad 400 zł. Przesyłki o większej wadze, np. 70 kg, przewożą firmy kurierskie UPS i TNT. Ta druga jednak nie obsługuje tras w kierunku Wielkiej Brytanii.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz