Jak zostać królem stoku narciarskiego? Poradnik dla początkujących

Jak zostać królem stoku narciarskiego? Poradnik dla początkujących

Wydawca | 7 listopada 2017 | Komentarze: 0

Oglądasz z zachwytem zdjęcia znajomych ze stoków narciarskich, którzy każdego roku zasypują nimi swoje profile społecznościowe? Marzysz o tym, by wyjechać razem z nimi, wpiąć narty lub deskę snowboardową i być częścią takich wypraw? Przedstawiamy krótki poradnik, jak tego dokonać.

Nauka jazdy na nartach lub snowboardzie zdecydowanie sprawniej przychodzi tym, którzy dbają o swoją kondycję. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z nartami, zacznij od tego, aby aktywność fizyczna była dla ciebie regułą, a nie wyjątkiem. W pracy nad sprawnością ciała może pomóc regularna gra w tenisa, squasha lub bieganie.

Kiedy już wzmocnisz swoje nogi, wybierz odpowiednią szkółkę narciarską. Warto zwrócić uwagę na przepustowość stoku i szukać takich miejsc, w których kursanci wchodzą na wyciąg poza kolejnością. Dzięki temu będziesz mógł poświęcić więcej czasu na praktyczną naukę.

Poza przygotowaniem fizycznym i dobrym instruktorem, ważny jest też sprzęt. Nie trzeba od razu inwestować w nowe wyposażenie, ponieważ za niewielkie pieniądze cały sprzęt można wypożyczyć na miejscu. W odpowiednim doborze butów, długości nart czy deski snowboardowej z pewnością pomogą pracownicy wypożyczalni.

Jedyne, o co musisz zadbać sam, to ubiór. Na szczęście na początek nie trzeba wybierać modeli z górnej półki. Zwykłe długie skarpety pod kolano, nieprzemakalne spodnie i wodoodporna kurtka wystarczą do zrobienia imponującego selfie na stoku.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz