elementy

Zalety elewacji z blachy. Jak wykonać gięcie elementów?

redakcja serwisu | 23 grudnia 2021 | Komentarze: 2

Elewacje z różnego rodzaju elementów stalowych, w tym blach cieszą się ogromną popularnością i pozytywnie wpływają na wygląd obiektu, podkreślają jego nowoczesność, zabezpieczają ściany przed działaniem czynników zewnętrznych. Aby wykonać taką fasadę, niezbędne jest prawidłowe gięcie elementów stalowych, można je przeprowadzić na specjalistycznych maszynach – zaginarkach do blach. Ich zakup to możliwość realizacji gięcia wielowektorowego, które daje ogromne możliwości.


Budowa obiektu przemysłowego albo apartamentowca związana jest również z koniecznością wykonania fasady obiektu. Architekci coraz częściej decydują się na to, aby odejść od tradycyjnych fasad wykończonych cienkowarstwowym tynkiem, w zamian za to wykorzystują materiały bardziej nowoczesne, odporne na uszkodzenia, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dużą popularnością cieszą się fasady metalowe, wykonane z różnego rodzaju elementów stalowych, w tym blach. Jakość wykonania fasady zależy po pierwsze od przemyślanego projektu, a po drugie od jakości materiałów. Im lepszy materiał, tym zdecydowanie większa możliwość obróbki, np. gięcia. Do tego będą potrzebne specjalistyczne maszyny, np. zaginarki do blach. Ich szeroki wybór jest w firmie https://polsver.pl/.

Czytaj także:  https://superweb.com.pl/najwazniejsze-zalety-posiadania-nowoczesnej-zaginarki-do-blach/

Nowoczesne zaginarki do blach

Posiadanie w zakładzie odpowiedniego wyposażenia do CNC, do profesjonalnej obróbki blach, w tym do gięcia zdecydowanie sprawi, że bez żadnych problemów będziemy mogli wykonać zlecenia dotyczące przygotowania materiału do fasady metalowej.

Zaginarka do blachy to automatyczne, specjalistyczne oraz łatwe w obsłudze urządzenie, dzięki któremu możemy bez problemu wykonać bezpieczne i powtarzalne gięcie blach, materiałów o różnych parametrach technicznych oraz grubości. Zaginarka składa się z odpowiednio dużego pola roboczego, automatyki przemysłowej i panelu sterującego, jak również dwóch belek: gnącej i dociskowej. Taki zestaw elementów sprawia, że można blachy giąć w różnych kierunkach, bez obaw o straty materiałowe, uszkodzenie materiału, zmianę jego parametrów technicznych. Co ważne również wykonując kilkadziesiąt czy kilkaset elementów będziemy mieli pewność, że za każdym razem elementy będą dokładnie takie same. W przypadku fasad stalowych ma to ogromne znaczenie, gdyż przełoży się na odpowiedni efekt końcowy, jak również brak problemów z montażem, późniejszym użytkowaniem i czyszczeniem.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz