Z czego wykonana jest obudowa schodów ruchomych?

redakcja serwisu | 23 lutego 2023 | Komentarze: 0

Schody ruchome to często wykorzystywany element ułatwiający poruszanie się. Najlepiej sprawdzają się w dużych obiektach użyteczności publicznej. Ich konstrukcja składa się ze specjalnych elementów. Z czego wykonuje się obudowę?

Jak buduje się schody ruchome?

Budowa schodów ruchomych wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy dokonać odpowiednich pomiarów, według których stworzony zostanie projekt. Zapewniony musi być przede wszystkim odpowiedni kąt nachylenia schodów. Wszystkie zastosowane elementy konstrukcyjne muszą być dokładnie dopasowane, aby ciągła praca schodów nie była zakłócona. Najważniejsze elementy konstrukcji to: napęd z silnikiem elektrycznym, stopnie, łańcuch i poręcze. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom schodów, są one specjalnie obudowane. Obudowa schodów ruchomych w Warszawie i każdym innym miejscu chroni przed upadkiem i zabezpiecza mechanizm przed dostaniem się do środka niepożądanych elementów. Zazwyczaj jest wykonana ze szkła hartowanego. Dzięki temu umożliwia widoczność i zwiększa estetykę schodów, co pozwala na ich montaż nawet w eleganckich wnętrzach. Szkło hartowane jest także bardzo bezpieczne. W przeciwieństwie do zwykłego szkła, po uszkodzeniu rozpryskuje się na wiele malutkich kawałków, które są mniej szkodliwe niż większa tafla.

Zasady poruszania się po ruchomych schodach

Aby bezpiecznie poruszać się po schodach ruchomych, trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim należy zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z nich. Przede wszystkim przy wchodzeniu. Należy upewnić się, że schody poruszają się w żądanym przez nas kierunku. Podczas wchodzenia, w miejscu, gdzie schody są wyrównane, należy umieścić stopy na stopniu, nie na ich łączeniu. Zapobiegnie to niekontrolowanej utracie równowagi. Dodatkowo dobrze jest złapać się poręczy, którą posiada każda obudowa schodów ruchomych. Przy schodzeniu należy poczekać, aż schody się zrównają i spokojnie zejść z taśmy. Podczas jazdy powinno stać się z prawej strony schodów, tak żeby nie przeszkadzać osobom wchodzących po nich w górę.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz