Wymiana czy naprawa wtryskiwaczy – na co się zdecydować?

redakcja serwisu | 23 lutego 2023 | Komentarze: 0

Wtryskiwacze paliwa to jeden z ważniejszych elementów silnika. Są niezbędne do jego prawidłowej pracy. Jak każda inna część, po dłuższej eksploatacji mogą się zużyć. Czy lepiej je naprawić, czy wymieniać?

Jak objawiają się problemy ze wtryskiwaczami?

Wtryskiwacze odpowiadają za dostarczenie do silnika odpowiedniej ilości paliwa, niezbędnej do jego prawidłowej pracy. Najczęstszym objawem ich nieprawidłowej pracy jest problem z odpaleniem samochodu. Może zdarzyć się także, że samochód będzie gasł na jałowym biegu. W przypadku oleju napędowego praca silnika może się stać nierówna, przez co samochodem będzie szarpało podczas jazdy. W zależności od stopnia uszkodzenia wtryskiwacze można naprawić lub całkowicie wymienić. Trzeba zareagować jak najszybciej, ponieważ lekceważenie problemu może doprowadzić do poważniejszych awarii i uszkodzeń innych części. Naprawa wtryskiwaczy we Wrocławiu czy innym mieście powinna być zawsze wykonywana przez mechanika. Najlepiej wybrać warsztat, który specjalizuje się w naprawach samochodów danej marki.

Lepiej jest wymienić czy naprawić wtryskiwacze?

O tym, czy wtryskiwacze powinny być wymienione, czy wystarczy ich czyszczenie, powinien zadecydować fachowiec. Po przeprowadzeniu dokładniej kontroli specjalista będzie potrafił ocenić stopień zużycia elementu. Zazwyczaj w silniku zamontowane są 4 lub 5 wtryskiwaczy. Można naprawić lub wymienić tylko te uszkodzone. Jednak najlepsze efekty są wtedy, gdy wymienione są wszystkie. Naprawa wtryskiwaczy polega na ich dokładnym wyczyszczeniu za pomocą specjalistycznych preparatów i myjki ciśnieniowej. Należy również wymienić znajdujące się w nich uszczelki. Wymiana zużytych wtryskiwaczy we Wrocławiu czy innych większych miastach wymaga wcześniejszego umówienia terminu. Pracownik warsztatu będzie musiał dopasować odpowiednie części, ponieważ najlepsze efekty uzyskuje się, jeśli wtryskiwacze są takie same jak oryginalne. Standardowy czas wymiany to 1-2 dni.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz