Wypożyczalnia sprzętu medycznego – kiedy warto skorzystać z jej usług?

redakcja serwisu | 21 lutego 2023 | Komentarze: 0

Nikt nie życzy sobie problemów zdrowotnych. Niestety na różnych etapach życia mogą się one przydarzyć. Oprócz konieczności pokrycia kosztów leczenia, często pojawia się wtedy konieczność zakupu bardzo drogiego sprzętu medycznego. Jego ceny potrafią przerazić, ale istnieje alternatywa. Warto pamiętać o wypożyczalniach sprzętu medycznego.

Czym jest wypożyczalnia sprzętu medycznego?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego to placówka umożliwiająca wypożyczenie sprzętu, w przypadkach potrzeby krótkookresowego używania. Zwykle zakup sprzętu medycznego wiąże się z ogromnymi wydatkami. Jest to związane z materiałami oraz technikami używanymi przy tworzeniu tego typu przedmiotów. Jeśli utrata zdrowia lub sprawności jest tymczasowa, należy rozważyć wypożyczenie sprzętu medycznego. Pozwala to znacznie obniżyć koszty. Wypożyczalnia sprzętu medycznego w Koszalinie umożliwia wypożyczenie takich przedmiotów jak: łóżka rehabilitacyjne. Koncentratory tlenu, kule ortopedyczne, wózki inwalidzkie, szyna kinetec spectra.

Sklep medyczny – asortyment

Jeśli z jakiegoś powodu niemożliwe jest skorzystanie z usług wypożyczalni, wtedy warto przyjrzeć się ofercie sklepów medycznych. Sklep Medyczny K-Ortmed posiada w swoim asortymencie między innymi sprzęt ortopedyczny, czyli np. kule, laski, wózki inwalidzkie, a także kołnierze oraz gorsety. Znaleźć można w nim także środki pomocnicze – cewniki, peruki oraz materace i poduszki przeciwodleżynowe. Bogata jest również oferta różnego rodzajów akcesoriów dla kobiet po amputacji piersi. Dodatkowo sklep medyczny K-Ortmed zajmuje się wykonywaniem protez zarówno pełnopłatnych jak i w ramach umowy z NFZ.

Kiedy skorzystać z wypożyczalni sprzętu medycznego?

Z usług wypożyczalni sprzętu medycznego można skorzystać wtedy, kiedy utrata sprawności ma charakter tymczasowy i oczekiwany jest powrót do zdrowia. Jest to znacznie tańsza opcja niż zakup sprzętu. Wypożyczanie może być możliwe także wtedy, gdy Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje określonego sprzętu medycznego.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz