funkcje wnetylacji

Wentylacja – jaką pełni funkcję?

redakcja serwisu | 21 lutego 2023 | Komentarze: 0

Wentylacja oznacza cyrkulacją powietrza, odbywającą się pomiędzy danym pomieszczeniem (budynkiem) a środowiskiem zewnętrznym. W budynkach mieszkalnych, magazynach, halach przemysłowych, itd., ma się do czynienia z nowoczesnymi systemami wentylacyjnymi.

Wentylacja – po co ona jest?

Wentylacja hybrydowa w Lublinie oraz inne rodzaje systemów, jakie są aktualnie dostępne na rynku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Warto jednak zadać sobie pytanie odnośnie tego, jakie są jej główne zadania (niezależnie od tego z jakim dokładnie systemem ma się do czynienia).

Wentylacja w Lublinie odpowiedzialna jest za:

  • nawilżanie, osuszanie i ochładzanie powietrza,
  • ciągłą wymianę zużytego powietrza, jakie wdychane jest przez ludzi znajdujących się w danym miejscu,
  • odprowadzenie substancji zapachowych i szkodliwych.

Dobór systemu wentylacyjnego uzależniony jest m.in. od posiadanego budżetu oraz od potrzeb danego budynku. Obecnie konsumenci mają do czynienia z trzema rodzajami wentylacji:

  • grawitacyjną, 
  • hybrydową,
  • z odzyskiem ciepła.

Hybrydowa wentylacja – co należy wiedzieć na jej temat?

Wentylacja hybrydowa w Lublinie to tak naprawdę połączenie systemu grawitacyjnego i z odzyskiem ciepła. Wyposażona jest ona na ogół w zaawansowaną elektronikę. Całość sterowana jest układem zewnętrznym. Jest to system, który jest w stanie zapewnić wiele wygodnych rozwiązań, m.in. możliwość pełnego sterowania tym, co się akurat dzieje, włączając w to ilość wtłaczanego/wydmuchiwanego powietrza. Taka wentylacja w Lublinie daje niekiedy możliwość ograniczenia pracy w jednym pomieszczeniu – chociaż, tak naprawdę uzależnione jest to od tego, z jak bardzo rozbudowanym systemem ma się do czynienia. 

Wymieniając zalety systemów hybrydowych, nie można zapomnieć także o tym, że daje to możliwość zapewnienia dużej oszczędności energii elektrycznej. Tym bardziej że można to połączyć z wykorzystaniem paneli słonecznych. Wentylacja hybrydowa to urządzenia, jakie nie są głośne, nie przekraczając poziomu 40 dB. 

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz