Usuwanie zabrudzeń

W jaki sposób usuwać zabrudzenia z dużych powierzchni?

redakcja serwisu | 30 kwietnia 2020 | Komentarze: 1

Auto serwisy, stacje kontroli pojazdów, zakłady przemysłowe czy hale magazynowe – to miejsca o często dużych powierzchniach, gdzie utrzymanie czystości powierzchni ma zasadnicze znaczenie, a jednocześnie jest bardzo trudne. Jak skutecznie radzić sobie z trudnymi zabrudzeniami?

Utrzymanie czystości w zakładach pracy to podstawowy obowiązek przedsiębiorstwa. Czyste podłogi, ściany, miejsca robocze, a także maszyny czy urządzenia sprawiają, że praca jest nie tylko komfortowa i bardziej efektywna, ale również bezpieczna. Warto zdać sobie sprawę z tego, że rozlane na ścieżkach komunikacyjnych płyny, w tym smary czy oleje stanowią bardzo duże zagrożenie – nie tylko dla poruszających się ludzi, ale przede wszystkim maszyn – wózków widłowych czy innych pojazdów. Wpadnięcie w poślizg wózka widłowego może skończyć się uderzeniem w regały wysokiego składowania. Do utrzymania czystości można wykorzystać chociażby odtłuszczacze przemysłowe.

Zobacz także: https://portalprasowy.pl/jak-w-prawidlowy-sposob-utrzymac-porzadek-w-auto-serwisie/

Regularne sprzątanie podstawą utrzymania porządku

Aby utrzymać porządek w miejscu pracy warto zatrudnić odpowiednią firmę, która ma narzędzia oraz dysponuje odpowiednimi środkami czyszczącymi. Sprzątanie większych powierzchni, jak hale produkcyjne powinno się odbywać z wykorzystaniem nowoczesnych i dedykowanych maszyn. W przypadku małych pomieszczeń, jak warsztaty samochodowe sprzątanie może wykonać właściciel bądź delegowany pracownik. Ważne, aby sprzątać i dezynfekować powierzchnię regularnie.

Nowoczesne środki czyszczące: odtłuszczacze przemysłowe, detergenty, środki do sprzątania

Nowoczesne środki czyszczące odgrywają znaczącą rolę w utrzymaniu porządku. Dysponując płynami do dezynfekcji, środkami typu LPS T-91, czyli skutecznym odtłuszczaczem przemysłowym można z powodzeniem z różnych powierzchni usuwać bardzo trudne i niebezpieczne substancje, jak oleje, smary, farby itd. Co ważne dobrej klasy środki czyszczące powinny nie tylko radzić sobie z zabrudzeniami, ale również być wydajne, bezpieczne w użytkowaniu, neutralne zapachowo, niepalne, o neutralnym pH. Nie powinno być po nich konieczności długotrwałego wietrzenia pomieszczeń. 

Do usuwania smarów spożywczych, smarów do oliwienia urządzeń i innych można również wykorzystywać urządzenia pracujące pod ciśnieniem, np. myjek parowych. Jest to bardzo dobry sposób na wspomaganie czyszczenia miejsc trudnodostępnych, jak elementy maszyn i urządzeń.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz