Volkswagen oszukiwał tylko w USA, a w Europie nie?

Wydawca | 7 listopada 2016 | Komentarze: 0

Volkswagen oszukiwał w USA i kontrolował emisję spalin każdego samochodu przy pomocy umieszczonego w nim komputera. Działo się to w autach napędzanych dieslem TDI z oprogramowaniem potrafiącym włączać specjalny tryb podczas testów emisji spalin.

Zainstalowane oprogramowanie spowodowało, że emisja tlenku azotu w pojazdach niemieckiego producenta spełniała amerykańskie normy podczas wymaganych testów, natomiast podczas jazdy w realnym świecie była do 40 razy wyższa. Szacuje się, że około 11 milionów samochodów na świecie i pół miliona w Stanach Zjednoczonych, wyprodukowanych pomiędzy między rokiem 2009 a 2015, miało zainstalowane takie oprogramowanie.

Volkswagen Jetta Diesel Sedan rocznik 2009 został wybrany Ekologicznym Samochodem Roku (Green Car of the Year). Nagroda została cofnięta na początku października 2015.

W związku z tą aferą, Grupa Volkswagen wypłaci aż 16,5 miliarda dolarów odszkodowania klientom w USA ale nie w Europie. Na naszym kontynencie oprogramowanie jest ponoć zgodne z europejskim prawem.

W europejskich egzemplarzach aut z silnikiem diesla produkcji Volkswagen trwa właśnie zmiana oprogramowania eliminującego wszelkie usterki ale jak donosi Rzeczpospolita, klienci z tych zmian nie są zadowoleni. Po naprawach samochody więcej palą i są głośniejsze.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz