Przewiert horyzontalny – o czym mowa w praktyce?

redakcja serwisu | 20 września 2022 | Komentarze: 0

Wykonanie przewiertu okazuje się niezbędne w wielu sytuacjach. Głównie chodzi o stworzenie przejścia, przecisku na pewną odległość w miejscu, w którym zwykły wykop nie przyniesie efektów lub jest niemożliwy. Po przewierceniu można np. położyć rury, przewody czy utworzyć trasę.

Przewierty kierunkowe – co to takiego?

Często wykonywany przewiert horyzontalny nie wymaga rozkopywania terenu, więc może być stosowany dosłownie wszędzie. To przewiert kierunkowy, realizowany od punktu do punktu w orientacji poziomej (horyzontalnej). Wymaga przygotowania dokładnego planu, dobrania sposobu wiercenia i zapewnienia odpowiednich urządzeń.

W większości przypadków przewierty horyzontalne w Warszawie dotyczą przeprowadzenia rurociągów w trudnych miejscach np. pod ruchliwymi drogami. Można również spotkać się ze zleceniem przewiertu pod rzeką, kanałem czy jakimkolwiek zbiornikiem wodnym.

Kiedy wykonuje się przewierty sterowane?

Realizacja przewiertu horyzontalnego rozwiązuje problem z przeprowadzeniem rur, instalacji różnego typu w terenie miejskim. Często istnieje tam już wiele podobnych instalacji, dlatego wykonuje się przewierty pod drogami unikając rozkopywania gruntu, dróg i działek.

Przewierty odbywają się w starannie zaplanowany sposób, projekt uwzględnia specyfikę terenu, wszelkie obiekty, istniejące drogi itd. Chodzi o to, by nie doprowadzić do uszkodzeń już istniejących elementów infrastruktury. Jeśli przewiert dotyczy terenu ze zbiornikiem wodnym, w niektórych przypadkach trzeba ocenić opłacalność wiercenia pod jego dnem lub przekładania rur górą.

Przecisk pod drogą – instalacja w bezpiecznym położeniu

Jeśli rurociąg lub jakakolwiek inna instalacja przebiega przez miejsce, w którym znajduje się droga, niezbędne jest wykonanie przecisku pod nią. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, dopasowanych wierteł tego rodzaju przewierty kontrolowane przynoszą zadowalające rezultaty.

Podsumowując, przewiert horyzontalny to rodzaj przewiertu wykonywanego np. pod drogą, zbiornikiem wodnym w orientacji poziomej. Nie trzeba kopać w sposób standardowy i niszczyć obecnej infrastruktury.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz