karma dla psa

Pokarm dla psa – jak prawidłowo go dobrać do naszego pupila

redakcja serwisu | 20 kwietnia 2021 | Komentarze: 0

Zdrowa, zbilansowana dieta jest bardzo ważnym czynnikiem determinującym samopoczucie naszego psa. W grę wchodzi zapewnienie mu niezbędnych wartości odżywczych oraz witamin, aby przyczynić się do jego prawidłowego rozwoju, ale także wyglądu. Aby tak się stało należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które mają istotny wpływ na odpowiednio skomponowany psi jadłospis.

Jakie aspekty należy w nim uwzględnić, aby mieć pewność, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jedzenie dla psa w pełni wpisywało się w jego indywidualne zapotrzebowanie? Podpowiadamy.

Pokarm dla psa na miarę jego oczekiwań

Po pierwsze należy obalić mit jakoby jedzenie, które na co dzień spożywamy, było także odpowiednie dla naszego czworonoga. Wrzucanie do jego miski resztek obiadu czy też kolacji może spowodować zdecydowanie efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast sprawić, że pies będzie najedzony i szczęśliwy, możemy z łatwością zafundować mu żołądkowe rewolucje w bonusie z bardzo złym samopoczuciem.

Podstawą zdrowej i zbilansowanej diety dla psa jest to, aby podawany mu pokarm był kompletny, co w praktyce oznacza, w pełni dopasowany do jego indywidualnych preferencji – mowa zarówno o smakowych, jak i pod względem zawartości witamin oraz minerałów. Aby tak się stało, warto na bieżąco monitorować stan zdrowia pupila odwiedzając weterynarza.

Bardzo ważne jest to, aby jedzenie dla psa było w pełni dopasowane do jego wieku, wielkości rasy oraz stopnia aktywności. Koniecznie należy także wziąć pod uwagę ewentualne choroby, z jakimi się zmaga. Właściciel psa powinien karmić swojego czworonożnego przyjaciela o stałych porach. Ma to wpływ zarówno na jego dobowy rytm, jak również trawienie. Bardzo ważnym aspektem żywieniowym jest również to, aby psiak miał stały dostęp do świeżej wody.

Karma dla psa dopasowana do jego potrzeb

Na każdym etapie życia psa należy zatroszczyć się o to, aby pożywienie, jakie znajdzie się w jego misce wpisywało się w jego preferencje smakowe i było dostosowane do zapotrzebowania jego organizmu. Jeśli sami nie mamy pomysłu albo czasu na to, żeby odpowiednio o to zadbać z pomocą przychodzą firmy, które nie tylko przygotują dania dla psów, ale także dostarczą nam je prosto pod drzwi naszego domu. Wśród nich dobrym przykładem jest https://piesotto.pl/. Tutaj po podaniu między innymi rasy, wieku, wagi, jak również budowy oraz poziomu aktywności naszego pupila obliczane jest jego zapotrzebowanie kaloryczne. Następnie wybieramy smaki, aby wpisać się w gust naszego czworonoga. Dania dostarczane są w termoizolacyjnej torbie. Jej zawartość może trafić prosto do miski.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz