PIS nie lubi Polaków, woli ściągać Ukraińców do pracy

Wydawca | 18 stycznia 2017 | Komentarze: 0

Może się wydawać, że PIS jest Polską partią polityczną która działa na korzyść Polaków przebywających w kraju i poza nim. Nic bardziej mylnego, z przedwyborczej retoryki nastawionej na patriotyzm, pomoc polskim firmom i pracownikom nie pozostało nic.

PIS planuje ułatwić wjazd do Polski emigrantom, przede wszystkim z Ukrainy. Mają mieć łatwiej osiedlać się w naszym kraju by wyrównać odpływ Polaków do innych krajów!

Według Gazety Prawnej, rząd powołał już zespół który zajmie się opracowaniem tematu.

Jerzy Kwieciński, wiceszef resortu rozwoju: Interesuje nas wpisanie polityki migracyjnej w strategię rozwoju gospodarczego w celu uzupełniania niedoborów na rynku pracy, a nie kwestia uchodźców czy azylantów.

Mnie jako dziennikarza, bardzo interesuje to dlaczego rząd nie stara się o to aby kilka milionów Polaków znajdujących się w UK i Niemczech nie wróciło do kraju i nie zasiliło rynku pracy. Ukraińscy pracownicy są tańsi, więc eldorado niskich płac będzie mogło trwać przez następne kilkadziesiąt lat.

Jerzy Kwieciński twierdzi, że rząd chce postawić na młodych Ukraińców, opłacać im studia, pomagać w sprowadzaniu rodzin, nie jest też wykluczone, że dzieci imigrantów otrzymają pomoc z programu 500 +. Otrzymanie obywatelstwa polskiego ma zostać ułatwione.

Niejako przy okazji, PIS chce ułatwić powrót Polaków i ich potomków z ziem wschodnich. W ciągu 10 lat ma ich powrócić około 100 tyś. Serdecznie ich zapraszamy.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz