odziez robocza

Ochrona ciała — w jakie ubrania należy zainwestować?

redakcja serwisu | 18 sierpnia 2022 | Komentarze: 0

Środki ochrony ciała są przeznaczone do zabezpieczenia tułowia i kończyn przed zagrażającymi nam czynnikami. Z tego powodu ich dobór powinien być uzależniony od charakteru naszej pracy. Z innych elementów będzie składał się strój, który ma chronić nas przed czynnikami chemicznymi, a innych fizycznymi. W jakie ubrania warto zainwestować? Podpowiadamy.

Ochrona ciała — odzież odblaskowa

Obowiązkowa ochrona ciała osób, które pracują na przykład przy różnego rodzaju remontach i budowie dróg powinna uwzględniać odzież odblaskową. Tego typu ubrania dzieli się na kilka różnych rodzajów. Mają one zagwarantować, że użytkownik będzie widoczny podczas wykonywania swojej pracy nawet z dużych odległości i w warunkach niedostatecznego doświetlenia. Wśród najczęściej używanych elementów odzieży ostrzegawczej można wymienić bluzy i spodnie wyposażone w specjalne pasy fluorescencyjne. Świetnie sprawdzają się one o każdej porze roku i nawet w złych warunkach atmosferycznych.

Ochrona ciała — kombinezony

Pracownicy którzy odwiedzają firmę Centrum – Artykuły BHP bardzo często do ochrony ciała kupują różnego rodzaju kombinezony. Występują one w wersji jednorazowej, a także wielorazowej. Te pierwsze wykorzystywane są przez pracowników, którzy są narażeni na kontakt z drobnoustrojami, bakteriami, czy substancjami niebezpiecznymi. Po taką odzież sięgają najczęściej medycy i laboranci, a także osoby zatrudnione w przemyśle spożywczym i kosmetycznym.

Kombinezony wielorazowe olejoodporne i chemoodporne wykorzystywane są w pracy z substancjami oleistymi, a także z silną chemią. Poszczególne modele różnią się między sobą odpornością na działanie konkretnych substancji, dlatego muszą być one dopasowane do indywidualnych potrzeb pracownika.

Środki ochrony ciała pozwalają nie tylko zabezpieczyć prywatne ubranie pracownika przed zabrudzeniem, ale także zagwarantować mu bezpieczne i komfortowe warunki pracy. Z tego powodu nigdy nie wolno zapominać o ich stosowaniu.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz