Jak wyglądają suszarnie do drewna kominkowego?

Wydawca | 17 sierpnia 2022 | Komentarze: 0

Aktualnie najlepszym sposobem na skuteczne suszenie drewna kominkowego jest wykorzystanie profesjonalnych suszarni. Na rynku można znaleźć kilka wariantów suszarni, ale wszystkie mają kilka wspólnych cech i parametrów technicznych, które decydują o ich funkcjonalności.

Parametry konstrukcyjne suszarni

Profesjonalne suszarnie do drewna kominkowego są zazwyczaj wykonane z wysokiej klasy aluminium. Przede wszystkim zewnętrzne pokrycie suszarni (ściany) musi być wykonane z aluminium, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Ponadto do celów izolacyjnych stosowana jest wełna mineralna lub poliuretan. Konstrukcja suszarni jest odpowiednio wzmocniona i zabezpieczona, dlatego najlepsze budynki (niezależnie do wymiarów) są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Nowoczesne suszarnie na drewno kominkowe są wyposażone także w odpowiednią aparaturę, która jest kluczowa dla utrzymania odpowiednich warunków termicznych i wentylacji. Ponadto dzięki nowoczesne aparaturze można dopasować warunki suszenia do typu i grubości drewna. Nowoczesne wyposażenie pozwala modyfikować wilgotność drewna. Suszarnie aluminiowe są wyposażone w wentylacje, które są montowane na dźwigarach.

Wymiaru suszarni są bardzo zróżnicowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, ale standardowe suszarnie są przystosowane do drewna o klasycznych parametrach.

Zalety nowoczesnych suszarni

Wygląd nowoczesnych suszarni to jeden z ważnych atutów. Renomowane firmy wprowadzają na rynek konstrukcje, które są spójne pod względem wizualnym z innymi budynkami w danym miejscu – w tym z magazynami, garażami czy budynkami przydomowymi. Aluminium zapewnia ochroną przed rdzą i działaniem słońca. Specjalne drzwi do suszarni pozwalają na szybką eksploatację zawartości.

Aluminiowe suszarnie na drewno kominkowe mają także inne ważne zalety:

  • dobre wykorzystanie pojemności budynku do umieszczenia jak największej ilości drewna,
  • łatwy i szybki montaż i demontaż ścian, stropów i innych elementów konstrukcyjnych,
  • możliwość modyfikacji ustawienia komór suszarniczych w zależności od rodzaju i wymiarów suszonego drewna,
  • bramy podnośno-przesuwne ułatwiające eksploatację suszarni.

Wszystkie uznane firmy dają solidne gwarancje na konstrukcje do suszenia drewna kominkowego oraz zapewniają, że są to rozwiązania z atestami. W wielu przypadkach wygląd i parametry techniczne suszarni mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz