ciecie cnc

Obiekt przemysłowy. Jak można z pomysłem dekorować ściany?

redakcja serwisu | 30 listopada 2021 | Komentarze: 0

Nowoczesne obiekty przemysłowe zdecydowanie nie muszą kojarzyć się z nudnymi rozwiązaniami, stalą, betonem maszynami produkcyjnymi. To również wnętrza, które dla architektów są prawdziwym wyzwaniem, dają pole do działania. Do dekoracji ścian i nie tylko z powodzeniem można wykorzystać wszelkiego rodzaju blachy, np. ocynkowane, perforowane. Im większa różnorodność materiału, tym zdecydowanie lepiej.

Przy pomocy odpowiedniej technologii CNC, czyli kompleksowej obróbce blach możemy dokonywać praktycznie każdej czynności, która związana jest z wycinaniem, przycinaniem, cięciem. Tak szeroki zakres prac zdecydowanie sprawi, że prosty arkusz blachy będzie mógł być poddany tak specjalistycznej obróbce, która zdecydowanie umożliwi na przykład wycięcie dużej ilości małych otworów, która wpłynie na efekt 3d ściany, wycięcie dowolnych kształtów, dopasowanie elementów blach do ogólnej całości wystroju.

Aby osiągnąć odpowiedni efekt, na pewno warto spełnić trzy warunki. Po pierwsze musimy mieć projekt oraz jasno określone oczekiwania. Po drugie bardzo ważna jest blacha, jej jakość, grubość, odporność na gięcie, właściwości antykorozyjne. Po trzecie musimy mieć do czynienie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu cięcie będzie dokładne i powtarzalne.

Co tak naprawdę daje cięcie laserowe?

Cięcie laserowe to specjalistyczna usługa, dzięki której z jednego, nawet najmniejszego arkusza blachy można bez żadnego problemu przygotować maksymalną ilość elementów. Nie będziemy więc słyszeli między innymi o tym, że następuje marnowanie materiału.

Cięcie laserowe blach oraz innych materiałów odbywa się przy pomocy lasera o dużej mocy. Charakteryzuje się on małą wiązką, sterowaniem komputerowym, stuprocentową powtarzalnością, możliwością wycinania bardzo skomplikowanych kształtów, których nie będzie można wyciąć inną metodą.

Zobacz także: https://dobreinwestycje.com.pl/precyzja-to-nie-jedyna-zaleta-ciecia-laserowego-poznaj-inne/

Dekoracja

Dzięki takiej metodzie pracy i dokładnie takim cięciom można wykonać bardzo ciekawe dekoracje całych ścian, jak również ich fragmentów, innych elementów wystroju wnętrza. Co ważne (a może najważniejsze) bardzo dobry efekt osiągniemy w przypadku pracy na różnych typach blachy, o różnej grubości oraz wielkości arkuszy. Będziemy mogli wycinać napisy, kształty, tworzyć imitacje budowli lub postaci, wycinać otwory, tworząc tym samym wrażenie przestrzenności wnętrza.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz