samochod dostawczy

Na co zwracać uwagę kupując dostawczaka na budowę?

redakcja serwisu | 12 maja 2022 | Komentarze: 0

Prowadząc firmę budowlaną, musimy zainwestować nie tylko w dobrej jakości wyposażenie, ale również w samochód, który musi być dostosowany zarówno do transportu różnego rodzaju materiałów budowlanych, jak również do przewozu osób. Możemy kupić auto bezpośrednio od dealera, jak również używane, na przykład z komisu samochodowego. W obu przypadkach powinniśmy dokładnie sprawdzić ofertę i cenę, aby uniknąć rozczarowania.

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy budowlanej bez odpowiedniej jakości samochodu dostawczego. Zdecydowanie popularny dostawczak jest podstawowym wyposażeniem firmy, sprzętem, bez którego nie będziemy mogli sprawnie realizować usług, jak również dostarczać materiałów bezpośrednio do klienta.

Wybór samochodu dostawczego oczywiście musi być przemyślany, aby bez problemów później go użytkować, jak również nie mieć problemów z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Na szczęście rynek jest obszerny, praktyczne każdy producent zapewnia możliwość dostarczenia auta.

Czym się kierować, gdy kupujemy auto dla firmy budowlanej?

Przede wszystkim musimy skutecznie określić, jakie auto będzie nam potrzebne, do czego będzie wykorzystywane. Innego samochodu będziemy szukać w sytuacji, gdy przeznaczeniem auta będzie transport pracowników, a także drobnych materiałów, innego zaś, gdy będziemy transportować duże ilości materiałów, w tym materiały ciężkie czy sypkie.

Należy zwracać uwagę na:

– rok produkcji,
– moc silnika i spalanie,
– możliwość łatwego dokupienia części zamiennych,
– miesięczne koszty eksploatacji,
– rodzaj podwozia i nadwozia,
– ładowność samochodu,
– ilość miejsc siedzących,
– możliwość składania foteli,
– możliwość wykonania specjalistycznej zabudowy.

Liczy się również to, aby kierowca miał możliwość skorzystania ze wszystkich udogodnień, które zwiększą bezpieczeństwo i pozwolą na swobodną jazdę.

Auto dostawcze nowe czy używane?

Tu decyzja zdecydowanie należy do nas, niemniej jednak warto również określić oczekiwania oraz porównać ze sobą różne oferty. Na pewno w przypadku samochodu dostawczego, który kupowany jest w salonie, będziemy mieli pewność, że wszystko w nim działa, wyposażenie będzie zgodne z naszymi oczekiwaniami. W przypadku auta używanego, powinniśmy przede wszystkim dokładnie sprawdzić historię pojazdu, jak również odwiedzić stację diagnostyczną w celu sprawdzenia auta. Ewentualnie sprzedający powinien nam przedstawić pismo ze stacji lub warsztatu, które potwierdzi stan techniczny auta.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz