Kwota wolna od podatku będzie nadal niska

Wydawca | 1 listopada 2016 | Komentarze: 0

Prawo i Sprawiedliwość podczas kampanii wyborczej obiecywało, że podniesie wysokości kwoty wolnej od podatku do 8 tyś zł netto. Było to szczególnie podkreślane przez kandydata na prezydenta w czasie kampanii Andrzeja Dudę.

Posłowie PIS wnieśli teraz projekt zmian w podatkach dochodowych od osób fizycznych i prawnych. Jest w nim zapisane, że kwota wolna od podatku w roku 2017 będzie wynosiła 3091 zł netto, więc pozostanie na takim samym niskim poziomie jak teraz. Warto podkreślić, że wniesienie projektu było spowodowane tym, że Trybunał Konstytucyjny uznał obowiązującą kwotę wolną za zbyt niską i nakazał jej zmianę oraz to, że kwota wolna dla posłów to 30 tyś zł netto.

Politycy PIS twierdzą, że kwota zostanie podniesiona ale w 2018 roku gdy przedstawią oni pełną reformę podatkową „podatku jednolitego” uwzględniającego w sobie wyższą kwotę wolną.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz