jakie kosmetyki do wlosow

Kosmetyki do włosów wysokoporowatych – co warto wiedzieć?

redakcja serwisu | 2 grudnia 2022 | Komentarze: 0

Włosy wysokoporowate wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak więc dobierać do nich właściwe kosmetyki?

Włosy wysokoporowate… czyli jakie?

Sektor kosmetyczny z roku na rok ciągle się rozwija. Oznacza to, że ciągle poznajemy nowe tajniki naszego ciała, dzięki czemu jesteśmy w stanie o nie lepiej zadbać. Nie inaczej jest chociażby w przypadku naszych włosów. Jedną z kwestii, o których obecnie mówi się dość intensywnie, a jeszcze kilkanaście lat temu nie zwracano na nią większej uwagi, jest porowatość włosów. Jest to o tyle istotny aspekt, iż w zależności od porowatości nasza fryzura jest w stanie zachowywać się inaczej, a jej pielęgnacja również będzie wyglądać trochę inaczej. To właśnie dlatego fryzjerzy bardzo często zwracają obecnie swoim klientom uwagę na to, jakie posiadają oni włosy, dzięki czemu są oni w stanie maksymalnie o nie zadbać.

Czym więc są włosy wysokoporowate? Jest to typ włosa, w przypadku którego odchylenie łusek od kory jest spore, a więc i sama kora jest dość mocno odsłonięta. Prowadzi to do kilku konsekwencji. Bardzo często takie włosy są matowe, mają sporą tendencję do przesuszania się, a także – niestety – do niszczenia się. Łatwo się również puszą, w szczególności, jeżeli podczas suszenia pomagamy im z zewnątrz, na przykład suszarką. Choć są to niewdzięczne włosy, można o nie mądrze zadbać, a wtedy z pewnością będą one w stanie nam się odwdzięczyć!

Jak sprawdzić, czy posiadamy włosy o wysokiej porowatości?

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie, czy posiadamy włosy wysoko porowate. Najlepszą opcją jest skorzystanie z pomocy mikroskopu. Jeżeli nie mamy do takiego sprzętu dostępu, możemy na przykład spytać się o radę naszego fryzjera lub po prostu poobserwować ich zachowanie. Ciekawym sposobem jest również test szklanki wody, do której możemy wrzucić nasz włos. Jeżeli po kilku minutach opadnie on na dno, prawdopodobnie będzie to oznaczać, że posiadamy włosy wysokoporowate.

Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się w przypadku włosów wysokoporowatych?

Wiemy już, czym charakteryzują się włosy wysokoporowate. Jak jednak wpływa to na wybór takich produktów jak kosmetyki do włosów? Możemy tutaj powiedzieć o kilku najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim włosy o wysokiej porowatości potrzebują intensywnego nawilżenia, dlatego też środki do pielęgnacji, jakie posiadamy, koniecznie powinny zawierać naturalne proteiny, a także emolienty (na przykład masła czy oleje) oraz głęboko nawilżające humektanty, do których możemy zaliczyć aloes, pantenol czy glicerynę.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz