farbowanie wlosow

Farby do włosów bez amoniaku — czy zapobiegają przesuszaniu włosów?

redakcja serwisu | 5 grudnia 2022 | Komentarze: 0

Farby i ich skutki uboczne są najczęstszą przyczyną rezygnacji ze zmiany koloru. Nie zawsze jednak one występują. Jak wybierać farby, aby cieszyć się pięknym wyglądem oraz zdrowiem włosów? Odpowiadamy.

Postawmy na farby do włosów bez amoniaku

Farby do włosów bez amoniaku to produkty, o których z pewnością każdy z nas słyszał. Niewiele jednak osób wie, jakie tak naprawdę mają właściwości. Należy skupić się głównie na ich działaniu, które zdecydowanie wyróżnia je spośród innych towarów na półkach.

Takie farby nie powodują przesuszania się włosów. Jest to najczęstszy problem, z którym borykają się kobiety chcące zmienić swój wizerunek. Przesuszanie się to efekt zastosowania amoniaku. Wodorek azotu stosuje się w farbach po to, aby łuska włosa mogła się uchylić. Następnie przez szczeliny zostaje wprowadzony pigment w sposób permanentny. Wysychanie skóry przez amoniak to reakcja naskórka na zbyt zasadowe środowisko, które zaburza jego prawidłowe funkcjonowanie. W efekcie odczuwamy podrażnienie, ciągnięcie skóry, pieczenie oraz występuje ryzyko rozwoju uciążliwego łupieżu.

Sam amoniak możemy zastąpić ekstraktami roślinnymi, które również rozchylają łuski włosów, ale są bezpieczne dla naskórka. Należy pamiętać, że obecność amoniaku w farbie może powodować również osłabienie cebulek, co nierzadko kończy się wypadaniem włosów. Tego z pewnością byśmy nie chcieli.

Farby do włosów bez amoniaku — co zawierają?

Farba do włosów brąz zawiera między innymi witaminy, składniki odżywcze pochodzenia roślinnego oraz hennę, czyli naturalny barwnik z liści lawsonii. Wszystkie te składniki korzystnie wpływają równie na włosy oraz skórę. Naskórek przez to staje się nawilżony oraz mocniej trzyma w swojej strukturze cebulki włosowe.

Nawilżony naskórek to również przestrzeń, która zapobiega rozwojowi drożdżaków. Są to grzyby, które przyczyniają się do powstawania problemów skórnych takich jak łupież. Jednocześnie jest to skuteczna bariera przed uszkodzeniami skóry na przykład na skutek używania suszarki lub szczotki.

Przesuszanie się skóry to częsty problem również u osób, które cierpią z powodu atopowego zapalenia skóry oraz łuszczycy. Stosując delikatne farby bez amoniaku, można będzie w bezpieczny sposób pozbyć się wielu różnego rodzaju dolegliwości oraz zadbać o swój wizerunek. To ważne szczególnie w dzisiejszych czasach, w których wygląd może ułatwiać wykonywanie codziennej pracy.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz