Kiedy sadzić warzywa w ogrodzie?

Kiedy sadzić warzywa w ogrodzie?

redakcja serwisu | 23 marca 2020 | Komentarze: 0

Chcesz mieć swoje warzywa w ogrodzie? Pragniesz odżywiać się zdrowo i zadbać o to, by w Twoim domu znalazły się jedynie naturalne produkty? W takim razie możesz posiać warzywa w ogrodzie i czekać aż puszczą pierwsze plony. Jednak musisz pamiętać, że konieczne jest ich sadzenie nie tylko w odpowiednio przygotowanej glebie, ale również w określonym czasie. Zanim więc stworzysz swój własny ogródek z warzywami, zapoznaj się z terminarzem siania warzyw. Poniżej znajdują się najpopularniejsze warzywa, które z pewnością będziesz chciała hodować na swojej działce.

Buraki w ogrodzie

Buraki to warzywa, które bogate są w przeciwutleniacze, dzięki czemu doskonale wpływają na pracę układu odpornościowego, a co więcej przyczyniają się do spowolnienia procesów starzenia się organizmu. Warto więc mieć je w swoim ogrodzie. Ich siewy zaczynają się od maja, a trwają do lipca. Pierwsze plony powinny pojawić się na początku września i końcu października.

Cebula w domu i ogrodzie

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale niektóre warzywa można sadzić w domu, dzięki czemu ich plonami będzie można cieszyć się nie tylko latem i wiosną, ale również zimą. Cebula należy do tej grupy. Jeżeli chcesz zasadzić ją w domu, to najlepszym czasem na to jest luty i marzec. Siejąc cebulę w ogrodzie najlepiej poświęcić na to czas w marcu lub kwietniu. Jeżeli jednak chcesz zasadzić cebulę to powinnaś to zrobić w maju. Zbiory możliwe są już po miesiącu, ponieważ pierwsze plony pojawią się już w czerwcu lub lipcu.

Cukinia do domu i w ogrodzie

Do gruby warzyw sadzonych w domach i ogrodach należy również cukinia. Z jej udziałem można zrobić wiele pysznych i dietetycznych dań, ponieważ jest oba bogata w liczne składniki odżywcze, a zawiera mało kalorii. Decydując się na siewy w domu można zacząć już w kwietniu. Wysiewy i sadzenie w ogrodzie należy przełożyć do maja. Zbiory będą możliwe już w lipcu i sierpniu. Dzięki temu będziesz miała w swoim ogrodzie świeżą i naturalną cukinię, kiedy zacznie pojawiać się ona w sklepach w wysokich cenach, ponieważ to będzie początek jej sezonu.

Istnieje wiele warzyw, które powinnaś mieć w swoim ogrodzie. To między innymi fasola, pomidory, ogórki, czy marchew. Nasiona nie kosztują dużo, a stawiając na warzywa z własnego ogrodu możesz liczyć na wiele oszczędności w ciągu roku. Warzywa – zwłaszcza te sezonowe należą do kosztowych produktów.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz