uslugi notariusza

Kancelaria notarialna – jakie usługi oferuje?

redakcja serwisu | 10 października 2022 | Komentarze: 0

W każdym mieście znaleźć możemy wiele kancelarii notarialnych. Każdy z nas słyszał o zawodzie notariusza, jednak już nie każdy potrafi dokładnie powiedzieć czym on się zajmuje. Kim więc jest notariusz? Z jakimi sprawami możemy zwrócić się do kancelarii notarialnej? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Kim jest notariusz?

O zawodzenie notariusza słyszał właściwie każdy, jednak nie każdy potrafi określić czym on się konkretnie zajmuje. Notariusz to zawód zaufania publicznego. Jest to prawnik, do którego obowiązków należy sporządzanie umów, poświadczanie dokumentów, a także wykonywanie innych zadań, które wymagają jego obecności. Zawód ten regulowany jest przez ustawę z dnia 14 lutego 1991 roku.

Inną rolą notariusza jest udzielanie informacji prawnych w zakresie dokonywanych przez klienta czynności. Sporządzanie umów z pomocą notariusza jest gwarantem, że będą one zgodne z obowiązującym prawem. Osoby z Wrocławia, które potrzebują pomocy notariusza powinny sprawdzić w wyszukiwarce frazę kancelaria notarialna we Wrocławiu na Psim Polu. W jakich konkretnie sprawach można się do niej zwrócić?

Czym zajmuje się kancelaria notarialna?

Kancelarie notarialne świadczą wiele rodzajów usług. Główną jest oczywiście sporządzanie aktów notarialnych. Wśród nich wymienić możemy między innymi akty poświadczenia dziedziczenia. Z pomocy kancelarii notarialnej możemy skorzystać także w sytuacji, kiedy potrzebujemy różnego rodzaju poświadczenia. Może być to poświadczenie o autentyczności podpisu lub prawdziwości danego dokumentu.

Notariusz pomoże nam także, gdy istnieje potrzeba sporządzenia konkretnego dokumentu. To właśnie do niego warto udać się, kiedy musimy spisać protokół, stworzyć wypis, odpis lub wyciąg dokumentów. Niewiele osób wie, że kancelaria może także pomóc w przechowywaniu pieniędzy, dokumentów lub papierów wartościowych. Wszystkie te usługi znaleźć można wyszukując w Google frazę biuro notarialne Wrocław.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz