aparat sluchowy

Jakie zalety mają nowoczesne aparaty słuchowe?

redakcja serwisu | 15 stycznia 2023 | Komentarze: 0

Postęp technologiczny obecnie widoczny jest już w każdej dziedzinie naszego życia. Dlatego z udoskonalonych rozwiązań mogą korzystać między innymi osoby z niedosłuchem. Nowoczesne aparaty słuchowe poza tym, że ułatwiają pacjentom codzienne funkcjonowanie, to dodatkowo wyposażone są w szereg funkcji, dzięki którym użytkowanie takiego sprzętu jest jeszcze wygodniejsze. Jakie zalety mają nowoczesne aparaty słuchowe? Podpowiadamy.

Łączność Bluetooth w nowoczesnych aparatach słuchowych

 

Niezwykle istotną rolę w urządzeniach takich jak nowoczesne aparaty słuchowe odgrywa funkcja Bluetooth. Umożliwia ona połączenie aparatu słuchowego na przykład z telefonem z oprogramowaniem Android lub iOS. Dzięki połączeniu bezprzewodowemu osoba, która nosi aparat, może prowadzić rozmowy telefoniczne, słuchać muzyki, czy programów telewizyjnych właśnie za pośrednictwem aparatu słuchowego. Dźwięk dociera więc bezpośrednio do urządzenia, co znacznie podwyższa komfort u użytkownika.

Zobacz także: Nowoczesne aparaty słuchowe – dlaczego warto je wybierać? – PressWeb.pl

Nowoczesne aparaty słuchowe mogą być niemal niewidoczne 

 

Osoby, które obawiają się, że noszenie aparatu słuchowego sprawi, że będą inaczej postrzegane przez środowisko, mogą sięgnąć po nowoczesne urządzenia wewnątrzuszne lub wewnątrzkanałowe, które są praktycznie niewidoczne dla otoczenia. Modele takie znajdziemy na przykład na stronie https://akademiaslyszenia.pl/. Najbardziej dyskretnym urządzeniem jest aparat wewnątrzkanałowy typu CIC. Niemal niewidoczne są jednak również modele głębokokanałowe, a nawet wewnątrzkanałowe typu ITE.

Sterowanie aparatem słuchowym za pomocą smartfona 

 

Dużą zaletą nowoczesnych aparatów słuchowych jest możliwość sterowania nimi za pośrednictwem specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Pozwala ona regulować nie tylko funkcje takie jak głośność, ale też dostosować program słyszenia na przykład do aktualnego hałasu w tle, co pozwala zwłaszcza w zatłoczonych pomieszczeniach osobie noszącej aparat lepiej słyszeć swojego rozmówcę. W aplikacji na smartfonie łatwo można sprawdzić również poziom naładowania baterii i szereg innych parametrów. Jest to duże ułatwienie zwłaszcza w przypadku wewnątrzkanałowych modeli.

Jakie funkcje mają nowoczesne aparaty słuchowe?

 

Wśród pozostałych funkcji, które dostępne są w nowoczesnych aparatach słuchowych, wymienia się redukcję szumów, kompresję szerokiego zakresu dynamiki, osobisty identyfikator dźwięku czy ochronę kontroli sprzężenia zwrotnego. Obecnie dostępne modele bardzo często wyposażone są też w akumulatorki, dzięki czemu pacjent nie musi często wymieniać baterii, tylko ją naładować.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz