Kiedy meblujesz swoją kuchnię lub inne pomieszczenia, w których duże znaczenie ma funkcjonalność mebli, zwykle Twoje decyzje dotyczą dwóch rzeczy. Pierwszą z nich jest ogólny rozkład poszczególnych szafek i plan, który określa, co ma się w nich znajdować. Druga decyzja dotyczy wyglądu całości i w rzeczywistości sprowadza się do wyboru koloru i rodzaju wykończenia. Sprawdź, jak produkuje się fronty meblowe.
Z jakich materiałów wytwarza się fronty meblowe
Produkcja frontów meblowych rozpoczyna się od wyboru typu i koloru płyty, zgodnie z zamówieniem klienta lub projektem przekazanym przez biuro projektowe. Aby uzyskać odpowiednie fronty meblowe produkcja musi zostać poprzedzona dokładną analizą zapotrzebowania. Wyboru dokonuje się spośród frontów akrylowych, lakierowanych, laminowanych, drewnianych lub okleinowych. W znacznym stopniu to wybór odpowiedniego materiału decyduje o późniejszym wyglądzie mebli.
Specjalistyczne urządzenia pomagają w wycięciu odpowiednich kształtów z płyty. Tak docięte fronty są następnie frezowane. Na tym etapie można nadać frontom różnego rodzaju wzory i ciekawą fakturę na powierzchni. Ostatnim etapem produkcji jest foliowanie lub lakierowanie poszczególnych elementów.
Pomaluj swoje meble i zupełnie odmień wnętrza
Malowanie mebli jest jednym ze sposobów ich renowacji. Kiedy jednak zorientujesz się, jakie są dostępne farby do mebli w Gdańsku, możesz podjąć decyzję o samodzielnej zmianie wystroju swoich wnętrz dzięki ich pomalowaniu. Możesz w ten sposób pomalować tylko wybrane elementy, ale możesz także dopasować do siebie różne meble, które dotychczas ustawiałeś w różnych miejscach, bo zwyczajnie do siebie nie pasowały.
Farby, których używa się do malowania mebli, to najczęściej farby olejne, ftalowe albo kredowe. Każdy rodzaj daje inny efekt i wymaga innej techniki przygotowania powierzchni i samego malowania. Najczęściej wybierane są farby olejne, gdyż przy ich pomocy można najlepiej pokryć powierzchnię, a po pomalowaniu uzyskuje się warstwę odporną na niszczące czynniki zewnętrzne.