praca rzeszow

Jak wygląda rynek pracy w Rzeszowie?

redakcja serwisu | 21 stycznia 2021 | Komentarze: 0

Rzeszów to największe miasto w województwie podkarpackim. Jego dynamiczny rozwój na przestrzeni ostatnich lat nieco kontrastuje z rolniczym charakterem całego regionu. Jako główny ośrodek handlowo – usługowy, przemysłowy i edukacyjny, Rzeszów to również miasto, w którym wiele osób poszukuje stałej lub dorywczej pracy. Jak znaleźć zatrudnienie w Rzeszowie i gdzie go szukać? Sprawdź nasz poradnik.

Praca Rzeszów dla znających języki obce

Działalność gospodarcza w Rzeszowie oraz pozostałej części województwa podkarpackiego to, poza kilkoma większymi pracodawcami, raczej średnie i małe firmy produkcyjne lub przedsiębiorstwa usługowo-handlowe. Przedsiębiorczość, która pojawia się poza najpopularniejszym sektorem rolnictwa kumuluje większość nowych firm właśnie na terenie Rzeszowa. Warto jednak zauważyć, że na Podkarpaciu, z każdym kolejnym rokiem, pojawia się coraz więcej firm konkurujących ze sobą o pracownika. Dobra praca Rzeszów jest dość często w zasięgu ręki. Wymagana jest natomiast znajomość języków obcych, ale za to doświadczenie nie jest już tak potrzebne. Pracodawcy często oferują kursy i szkolenia na własny koszt.

Od czego zależy wynagrodzenie w Rzeszowie?

Przeciętna pensja w Rzeszowie zależy od wielu czynników. Stanowiska związane z zarządzaniem procesem produkcyjnym, kontrolą jakości czy mechaniką lotniczą są jednymi z najlepiej opłacanych. Poszukiwani są także operatorzy maszyn CNC i innych obrabiarek, a także wykwalifikowani i doświadczeni technolodzy. Wiele ofert skierowanych jest do osób, które posiadając co najmniej wykształcenie średnie techniczne bądź wyższe techniczne. W takich przypadkach wysokość wynagrodzenia jest zawsze uzależniona od posiadanego doświadczenia czy potencjalnie zajmowanego stanowiska. Oferty pracy kierowane są jednak nie tylko do pracowników posiadających kilkuletni staż, ale również do świeżo upieczonych absolwentów.

Renesans branży lotniczej

Największe szanse na dobrze płatna posadę w Rzeszowie mają absolwenci techników i studenci politechnik. Szczególną renomą cieszy się Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Placówka od wielu lat współpracuje z firmami takimi jak Pratt&Whitney czy Linetech, gdzie uczniowie odbywają staże i nabierają praktycznych umiejętności, które potem mogą z powodzeniem wykorzystać w pracy w tych samych przedsiębiorstwach. Z firmami komercyjnymi z branży lotniczej ściśle współpracuje także lokalna uczelnia wyższa czyli Politechnika Rzeszowska pośrednicząc w poszukiwaniu pracy dla studentów kierunków związanych z serwisowaniem oraz produkcją sprzętu lotniczego.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz