budowa domu

Budowa domu wiosną – o czym warto pamiętać?

redakcja serwisu | 21 lutego 2021 | Komentarze: 0

Wiosna to zdaniem wielu najpiękniejsza pora roku, która z punktu widzenia prywatnych inwestorów rozważających budowę domu jednorodzinnego również niesie ze sobą wiele zalet. Umiarkowane temperatury i coraz więcej słonecznych dni pozwala bowiem przejść przez kolejne etapy budowy domu bardzo sprawnie, a w dodatku pojawia się realna perspektywa doprowadzenia budynku do stanu surowego zamkniętego. O czym zatem warto pamiętać przed rozpoczęciem budowy na wiosnę?

Budowa domu na wiosnę – co warto załatwić zimą?

Zima to idealny moment na to, aby poczynić pierwsze działania związane z nawiązaniem współpracy z wykonawcą projektu oraz zakupem wszystkich niezbędnych materiałów. Dlaczego? Na kilka miesięcy przed startem sezonu na budowę domów istnieje największa szansa na pozyskanie dobrej jakości materiałów budowlanych w okazyjnych cenach. Podobnie sprawa wygląda z zaangażowaniem najlepszych fachowców na rynku – wraz z nadejściem wiosny ich terminarze są już w zasadzie wypełnione po brzegi.

Budowa domu wiosną a stan surowy zamknięty

Wejście na plac budowy latem czy jesienią często przekreśla nasze szanse na zakończenie wszelkich robót pozwalających osiągnąć stan surowy zamknięty jeszcze przed zimą. Rozpoczęcie prac wiosną zwiększa to prawdopodobieństwo, zwłaszcza że większości z nich nie można przeprowadzać w ujemnych temperaturach.

Nie ulega wątpliwości, że dużym ułatwieniem dla wykonawcy są szalunki ścienne systemowe, które pozwalają zwiększyć wydajność pracy, a co za tym idzie, mocno ją przyspieszyć. Wysokie jakości szalunki ścienne są zaprojektowane tak, aby ich montaż i demontaż przebiegał sprawnie, a ściany czy słupy wykonane z ich pomocą były gwarancją najwyższej stabilności i wytrzymałości. Warto zatem zainwestować w rozwiązania wszechstronne i funkcjonalne, które zapewnia jeden z polskich dystrybutorów szalunków ściennych i stropowych, czyli firma https://szalbud.pl/.

Wiosna i dłuższe dni na budowie

Z każdym kolejnym dniem możemy cieszyć się nie tylko z postępów na budowie, ale dodatkowych cennych minut, które są wynikiem coraz dłuższych wiosennych dni. Choć mogłoby się wydawać, że 10 minut ekstra na budowie nie zrobi różnicy, to w ostatecznym rozrachunku można zyskać nawet do kilku dni prac budowlanych wykonywanych na pełnych obrotach. W połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych technik i narzędzi budowlanych, perspektywa wprowadzenia się do nowego domu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia staje się coraz bardziej realna.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz