niemiecki dla lekarzy

Jak wygląda egzamin z języka niemieckiego dla lekarzy?

redakcja serwisu | 17 lutego 2023 | Komentarze: 0

Specjalistyczne kursy językowe przeznaczone są dla przedstawicieli konkretnej profesji. Dla przykładu, szkolenie mogą rozpocząć lekarze, którzy zamierzają podjąć pracę poza Polską, np. w Niemczech. Powinni doskonale posługiwać się językiem niemieckim w mowie i piśmie, wykazując się znajomością słownictwa branżowego.

Egzamin niemiecki dla lekarzy – potwierdzenie kompetencji

Ukończenie specjalistycznego kursu wiąże się z podejściem do egzaminu, który należy zdać z określonym wynikiem. Egzamin niemiecki dla lekarzy organizują odpowiednie placówki. Z zapisaniem się na szkolenie, a następnie podejściem do egzaminu, również wiążą się określone formalności, których trzeba dopełnić.

Kurs FSP oraz egzamin dla lekarzy służą zyskaniu wymaganych kompetencji i potwierdzenia ich. Ważną kwestią jest konieczność skierowania polskiego lekarza na kurs przez Izbę Lekarską w Niemczech – to pewne uproszczenie formalności, lekarz ma już przed sobą pewność zatrudnienia i musi zadbać o wymaganą znajomość języka niemieckiego.

Gdzie jest przeprowadzany egzamin niemieckiego dla lekarzy?

Organizację szkoleń i egzaminu dla lekarzy oferuje Centrum Języka Niemieckiego Kastel&Germany. Dzięki takiej ofercie lekarze nie muszą samodzielnie ustalać wszystkiego z niemieckimi instytucjami, po prostu realizują kurs. Trwa on dwa tygodnie (jest to ekspres). Egzamin przeważnie składa się z trzech części, całość trwa około godziny.

Określona forma egzaminu pozwala przetestować różne umiejętności przyszłego lekarza w Niemczech. Odbywa się ustnie i jest niejako symulacją prawdopodobnych rozmów, jakie przeprowadza lekarz podczas pracy. Osoba zdająca musi wykazać się znajomością słownictwa i umiejętnością mówienia, czytania, pisania oraz słuchania. 

Czy egzamin niemieckiego dla lekarzy jest trudny?

Uzyskanie możliwości pracy jako lekarz w Niemczech jest powiązane z doskonałą znajomością języka. Egzamin niemiecki FSP zdają osoby, które w swojej praktyce lekarskiej bez trudu porozumieją się z pacjentem, innymi lekarzami oraz odczytają i sporządzą dokumentację medyczną. Nie może więc być łatwy, ale nie sprawia problemów dobrze przygotowanym.

Podsumowując, kurs FSP i egzamin z języka niemieckiego dla lekarzy to ważny etap na drodze do zatrudnienia w niemieckiej placówce medycznej. Egzamin składa się z trzech części i jest rodzajem rozmowy sterowanej.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz