chemia gospodarcza

Jak wybrać odpowiedniego producenta chemii gospodarczej?

redakcja serwisu | 8 lipca 2022 | Komentarze: 0

Chemia gospodarcza to szeroka i różnorodna gama produktów ułatwiająca utrzymanie czystości i higieny w obiektach użyteczności publicznej oraz w naszych domostwach. W jej skład wchodzą środki do mycia podłóg, czyszczenia wykładzin, mebli, szyb, luster, mycia naczyń, urządzeń kuchennych, sanitarnych, czyszczenia elektroniki użytkowej oraz proszki i płyny do prania, płukania tkanin. W praktyce do utrzymania czystości, różnych rodzajów powierzchni, używamy zarówno środków uniwersalnych, jak i preparatów specjalistycznych dedykowanych do konkretnych zadań. Środki czyszczące najczęściej oferowane są jako gotowy do użycia preparat lub jako koncentrat o silniejszym działaniu, wymagający rozcieńczenia. Do sprzątania obiektów użyteczności publicznej stosuje się środki profesjonalne zawierające inne, silniejsze substancje czynne, czasem posiadające dodatkowe właściwości dezynfekujące niezbędne do utrzymania czystości danego obiektu. Popularne produkty chemii gospodarczej są dystrybuowane w opakowaniach umożliwiających bezpieczne i natychmiastowe zastosowanie.

Jak wybrać odpowiednie produkty chemii gospodarczej?

 

Podstawowe kryteria wyboru to bezpieczeństwo stosowania, skuteczność, łatwość użycia i odpowiedni stosunek jakości do ceny produktu. Wybierając środki czystości, warto zwrócić uwagę, czy producent posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające zgodność warunków wytwarzania z odpowiednimi normami. Bezpieczne używanie preparatu umożliwia, tylko stosowanie zgodnie z przeznaczeniem, odpowiednio opakowanego produktu. W trosce o środowisko warto stosować produkty produkowane z ekologicznych surowców, w opakowaniach nadających się do recyklingu. Informuje o tym etykieta produktu. Skuteczny, zastosowany zgodnie z przeznaczeniem, preparat powinien umożliwić szybkie i łatwe pozbycie się zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów z czyszczonych powierzchni. Neutralizację nieprzyjemnych zapachów zapewniają zastosowane aromaty. Warto zwrócić uwagę na opakowanie produktu i możliwość recyklingu. Preparat powinien być łatwy w użyciu, etykieta powinna zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące przeznaczenia, zastosowania i bezpieczeństwa produktu. Wybierając produkty chemii gospodarczej, należy również zwrócić uwagę stosunek wydajności i skuteczności produktu do jego ceny.

Jakiego producenta chemii gospodarczej wybrać?

 

Skuteczne i bezpieczne środki czyszczące to domena przede wszystkim znanych marek, dbających o swój wizerunek. Warto wybrać markę, którą doskonale znamy, najlepiej obecną na rynku od wielu lat. Znanym polskim producentem jest obecna na rynku od 1947 roku spółka z rodzimym kapitałem GRUPA INCO S.A, właściciel między innymi najbardziej rozpoznawalnej nie tylko w Polsce marki Ludwik. Produkty chemii gospodarczej i opakowania GRUPA INCO S.A https://www.inco.pl są wytwarzane na nowoczesnych liniach technologicznych, niedopuszczających do powstania uciążliwych zanieczyszczeń, z wykorzystaniem sprawdzonych, przyjaznych dla środowiska surowców. Opakowania nadają się do recyklingu. Polityka jakości wprowadzona w firmie gwarantuje wysoką przydatność i bezpieczne użytkowanie produktów. Wysoką jakość wytwarzanych przez GRUPA INCO S.A. preparatów potwierdzają certyfikaty wystawione, przez uprawnione instytucje europejskie, jak i polskie.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz