Jeśli właśnie kupiłeś sobie nowy zestaw audio i zamierzasz podłączyć wszystkie jego elementy dołączonymi do zestawu kablami, popełnisz duży błąd. Specjalistyczne przewody, w których zastosowano odpowiednio dobrane materiały i grubości poszczególnych wiązek, mogą sprawić, że jakość uzyskanego dzięki nim bardzo pozytywnie Cię zaskoczy. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak wybrać dobre kable, aby Twój sprzęt zagrał o klasę lepiej.
Od czego zależy jakość dźwięku, który słyszysz ze swoich głośników?
Wysokiej jakości kable zachowują dynamiczny, szczegółowy dźwięk oryginalnego nagrania. Jednak nawet najlepsze kable nie poprawią ani nie wzmocnią sygnału audio lub wideo. W rzeczywistości zadaniem kabla jest jak najmniej zaszkodzić i doprowadzić oryginalny sygnał z możliwie jak najmniejszymi stratami jakościowymi od źródła do głośników.
Z drugiej strony, tanie, źle wykonane kable mogą ograniczać częstotliwości, które usłyszysz na wysokim i niskim końcu charakterystyki brzmienia. Lub mogą zasłaniać szczegóły niskiego poziomu, w wyniku czego dźwięk jest nieskupiony i nieangażujący. Kupując kable cyfrowe w Ostrowie Wielkopolskim, warto zwrócić uwagę na kilka cech.
Co składa się na wysoką jakość kabli i w rezultacie jakość dźwięku
Środkowa wiązka powinna być wykonana z miedzi beztlenowej. Dzięki temu przekaże sygnały możliwie wiernie, przy minimalnych stratach sygnału. Niektóre wysokiej jakości kable, które poleca Firma Lucasoundvision Łukasz Zadka, wykorzystują miedziane przewodniki pokryte srebrem. Srebro jest jeszcze lepszym przewodnikiem sygnału niż miedź.
Równie istotne, jak jakość samego przewodu jest jego dobre ekranowanie. Szukaj kabli z dwoma osobnymi ekranami. Kiedy porozmawiasz ze specjalistami, którzy pracują we wskazanym salonie, chętnie pokażą Ci, w jaki sposób realizowane jest ekranowanie interesujących Cię kabli. Sprawdź również, jaka jest jakość złączy, które zapewniają ścisły kontakt kabli z gniazdami poszczególnych elementów zestawu. Upewnij się, że wtyki są pozłacane, aby zapobiec powstawaniu negatywnie wpływającej na jakość korozji.