uzyskanie odzkodowania jak to zrobic

Jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy wypadku?

redakcja serwisu | 6 lutego 2023 | Komentarze: 0

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku to temat, który porusza się zaraz po kolizji oraz wypadku, w którym brał udział samochód poszkodowanego. Należy wtedy pamiętać co takiego zrobić, aby móc pozyskać pieniądze na jego naprawę z ubezpieczenia winowajcy. Jak się do tego przygotować?

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku – co należy wiedzieć?

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku w Rzeszowie to trudny temat, który powinien być poruszony i załatwiony jak najszybciej. Potrzebne do tego będą głównie informacje o danych z ubezpieczenia winowajcy, które należy spisać lub po prostu zrobić ich zdjęcie.

Podobnie będzie wtedy, gdy brane pod uwagę są odszkodowania za błędy medyczne w Rzeszowie. Najważniejszą kwestią będzie dowiedzenie się, jaki numer ubezpieczenia posiada sprawca. W przypadku aut problem ten może szybko zostać rozwiązany, ponieważ wystarczy tablica rejestracyjna.

Samo odszkodowanie zostanie przyznane wtedy, gdy wszystkie informacje trafią do ubezpieczyciela. Tylko wtedy cała procedura będzie mogła zostać uruchomiona i zaleca się, aby została rozpoczęta już w kilka dni po zdarzeniu.

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku – rzeczoznawca

Po załatwieniu formalności u ubezpieczyciela należy następnie zgłosić się do rzeczoznawcy lub wybrać takiego, który oferowany jest przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jest to specjalista od określania wartości ubezpieczenia dla poszkodowanego.

To od niego zależy, jaka będzie końcowa kwota. Uwzględnia na przykład rodzaj szkód, które powstały podczas wypadku, koszt naprawy, który uwzględnia również robociznę oraz wszystkie inne koszty, które związane były z dostarczeniem auta do mechanika.

Rzeczoznawca zaproponowaną kwotę negocjuje z klientem i tak ustala się całą sumę pieniędzy za wypadek. Poszkodowany nie musi wydawać własnych pieniędzy na naprawę, chyba że ubezpieczenie nie obejmowało niektórych czynności  dodatkowych, takich jak laweta.

Odszkodowanie w łatwy sposób można uzyskać między innymi za pomocą rzeczoznawcy.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz