Ile kosztuje naprawa klimatyzacji samochodowej?

Wydawca | 31 grudnia 2018 | Komentarze: 0

W samochodzie nie ma części, która kiedyś by się nie popsuła. To całkowicie normalne zważywszy na warunki w jakich elementy auta muszą pracować. Zmiany temperatur, przeciążenia mechaniczne i intensywna eksploatacja – to tylko niektóre powody usterek, które z czasem się pojawią. Klimatyzacja samochodowa to jeden z bardziej podatnych na uszkodzenia układów. Skomplikowane działanie i wiele części składowych sprawia, że kiedy jeden element padnie, cały system chłodzący przestaje działać. Warto więc zawczasu wiedzieć ile kosztuje naprawa klimatyzacji w samochodzie. Podajemy ceny na przykładzie Poznania.

Główne przyczyny uszkodzeń klimatyzacji samochodowej

Czas eksploatacji sprzyja powstawaniu usterek, nie mniej najczęściej winni są sami kierowcy. Statystyka pokazuje, że najwięcej uszkodzeń klimatyzacji samochodowej spowodowana jest zbyt rzadkim serwisowaniem układu. Zaniedbanie czyszczenia elementów takich jak filtr kainowy czy osuszacz jak również niekontrolowany spadek poziomu czynnika chłodzącego poniżej zalecanego to tylko podstawowe przyczyny końcowych lawinowych kosztów związanych z naprawą.

Naprawa klimatyzacji samochodowej Poznań

Aby oszacować ceny jakie przyjdzie nam zapłacić za konkretne usługi związane z naprawą klimatyzacji postanowiliśmy wziąć pod uwagę jedno miasto – Poznań. Przyjrzeliśmy się cennikom czterech serwisów klimatyzacji w stolicy wielkopolski, które miały w swojej ofercie konkretne kwoty. Warto zaznaczyć, że nie każda część układu chłodzącego może zostać naprawiona – część z nich nadaje się tylko do wymiany.

Takim elementem jest chociażby osuszacz. Za usługę wymiany tego elementu auto klimy w Poznaniu wydamy od 50 do 200 zł. Oczywiście należy też doliczyć koszt zakupu nowego osuszacza czyli w zależności od modelu od 150 do 400 zł.

Inną ważna częścią, której również lepiej nie zastępować używką jest skraplacz lub inaczej chłodnica klimatyzacji. Ze względu na swoje umiejscowienie z przodu auta –  pod maską i blisko silnika – często ulega uszkodzeniom mechanicznym. Wystarczy niegroźne zderzenie, a chłodnica może okazać się nie do uratowania. W takim przypadku nowa sztuka wyniesie nas nie mniej niż 400 do 500 zł. Samo zamontowanie chłodnicy klimatyzacji wraz z niezbędnymi do jej uruchomienia czynnościami to w Poznaniu koszt od 120 do 300 zł.

Koszty zakupu i wymiany obu elementów to jednak nic, jeśli porównamy je z cenami, które przyjdzie nam zapłacić za wymianę sprężarki. Kupno nowego kompresora klimatyzacji to w najlepszym wypadku kilkaset złotych, zwykle jednak koszt przekroczy 1000 zł. Za używaną lub zregenerowaną sprężarkę zapłacimy od 300 do 600 zł co z robocizną w postaci kolejnych 300-400 zł powinno sprawić, że nie przekroczymy „kafla”.


Proserwis – Naprawa klimatyzacji samochodowej Poznań  to uznany serwis auto klimy w bliskim sąsiedztwie stolicy wielkopolski. Mieścimy się w Puszczykowie, ok 20 km od centrum Poznania. Prowadzimy zarówno naprawy układów autoklimatzyacji jak i czyszczenie, konserwacje i pełne serwisowanie. Zapraszamy!

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz