Ekstremalny Runmageddon szalał na hałdach kopalni „Pniówek”

Ekstremalny Runmageddon szalał na hałdach kopalni „Pniówek”

Wydawca | 29 listopada 2017 | Komentarze: 0

Blisko 1 300 uczestników zmagało się z trasą Runmageddonu zorganizowanego na terenach czynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek”. Uczestnicy tego ekstremalnego wydarzenia rywalizowali na 6 kilometrowej trasie o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Daniela Ozona. Na trasie mieli do pokonania ponad 40 wymagających przeszkód w górniczym klimacie. Na zawodników czekały m.in. Wagon z Górniczym Szlamem, Mini Szyby Górnicze, Wagony Kolejowe czy Górnicze Ringi. Najmłodsi fani ekstremalnego biegania sprawdzali swoje siły na specjalnie dla nich przygotowanym torze Runmageddon KIDS.

To była ekstremalna niedziela na hałdach KWK „Pniówek”! Dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. do Gminy Pawłowice zawitał Runmageddon, najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie. To wydarzenie było świetną okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, integracji pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej i mieszkańców Górnego Śląską w myśl zasady, że mocne doświadczenia spajają ludzi. Runmageddon to wyzwanie rzucone sprawności fizycznej, sile, wytrzymałości i odporności psychicznej. Przeszkody ustawione na trasie są niezwykle trudne do samodzielnego pokonania dla większości osób. Konieczna zatem była współpraca z innymi, aby dotrzeć do mety. W drużynie siła!

Do udziału w tym wydarzeniu mógł się zgłosić każdy, który czuł się na siłach, aby podjąć wyzwanie i sprawdzić swoją siłę i charakter na ekstremalnym torze przeszkód. Łatwo nie było! Strefa startu była zlokalizowana na terenie czynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek” i stamtąd startujący z kilofami w dłoniach ruszyli na kopalniane hałdy, gdzie znajdowało się większość przeszkód. Aby dotrzeć do mety zmagali się m.in., z stromymi kopalnianymi hałdami i wodą. Na zawodników czekały też przeszkody znane z imprez Runmageddonu organizowanych w całym kraju, m.in. Ściany, Multirig, Liny, Zasieki, czy Mini Zjeżdżalnia. Dla podkreślenia miejsca, w którym zorganizowano wydarzenie, inżynierowie Runmageddonu przygotowali przeszkody w górniczym klimacie. Uczestnicy przedzierali się więc m.in. przez Wagon ze Szlamem z Kopalni, Mini Kopalnię, Wagony Kolejowe i tony sprzętu górniczego.

Trasa, którą przygotowaliśmy specjalnie na tę imprezę była niezwykła! Robiliśmy edycje Runmageddonu w klimacie górniczym, ale takiego jak w Gminie Pawłowice jeszcze nie było. Jesteśmy zachwyceni tym, co udało nam się wspólnie stworzyć z zespołem z KWK „Pniówek”. Te tereny są idealne do organizacji Runmageddonu – niesamowita sceneria, klimat górniczy i fantastyczni ludzie. Czułem ogromną satysfakcję patrząc na uczestników pokonujących z ogromną determinacją swoje słabości i współpracujących ze sobą na trasie.  Uczestnicy udowodnili, że wszystko da się osiągnąć dzięki wytrwałości, determinacji i współpracy. I o to chodzi w Runmageddonie. Gratuluję wszystkim, którzy pokazali siłę i charakter. Widzimy się w styczniu w Warszawie! – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Oprócz Runmageddonu dla dorosłych i dzieci, organizatorzy przygotowali także rodzinny festyn z wieloma pokazami i innymi atrakcjami. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób.

Kolejny Runmageddon, tym razem w wersji zimowej, odbędzie się 13 stycznia 2018 w Warszawie. Na startujących czekać będą trasy Intro (3 km i 15+ przeszkód), Rekrut (6 km i 30+ przeszkód) oraz Kids, specjalna formuła dla dzieci w wieku 4-11 lat (1 km i 10+ przeszkód) . Można się już zapisać na to wydarzenie przez stronę www.runmageddon.pl.

Wyniki Runmageddonu JSW:

Klasyfikacja Generalna

Mężczyźni

 1. Adam Lisowski 00:47:19
 2. Damian Mazur 00:47:44
 3. Jakub Wypukoł 00:49:19

 Kobiety

 1. Aleksandra Hanslik 01:04:30
 2. Karolina Piastowska 01:06:43
 3. Małgorzata Kuligowska 01:08:2

Klasyfikacja Górników:

Mężczyźni

 1. Jacek Lapczyk 00:52:17
 2. Andrzej Szmuk 00:53:16
 3. Tomasz Kamecki 00:53:19

 Kobiety

 1. Katarzyna Galla 01:10:06
 2. Aleksandra Weisman 01:23:57
 3. Zuzanna Kania 01:23:57
 4. Agnieszka Wojciechowska 01:31:20

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz