nosidelko

Dobre nosidło dla niemowląt – czyli jakie?

redakcja serwisu | 21 czerwca 2022 | Komentarze: 0

Zależy Ci na rodzicielstwie bliskości? Chcesz jak najwięcej czasu spędzać w bezpośrednim kontakcie ze swoim maluszkiem? Dobrym rozwiązaniem może okazać się nosidło dla niemowląt, które uwalnia ręce rodzica, a zarazem sprawia, że swoją pociechę ma on zawsze na oku. Które nosidło dla malucha spełni najlepiej jego potrzeby?

Nosidło dla niemowląt – kilka wskazówek praktycznych

Każdy, kto chce rozpocząć noszenie swojej pociechy w nosidle, powinien wiedzieć, że dzieci należy umieszczać wyłącznie przodem do rodzica. Pośród kwestii, które mają duże znaczenie przy wyborze nosidła dla niemowląt, na pewno należy wymienić wiek i możliwości dziecka. Co to oznacza? To, że malucha można zacząć nosić w nosidle dopiero wtedy, gdy samodzielnie on siada. Te pociechy, które jeszcze nie potrafią same utrzymać pozycji siedzącej, nie powinny być w nim umieszczane. Sprawdzone i bezpieczne nosidło dla niemowląt stanie się niezbędnym elementem codzienności z maluchem.

Jakie są kryteria doboru nosidła?

Na liście najważniejszych kryteriów z pewnością należy wymienić rodzaj materiału. Najmłodsze pociechy należy nosić w chustach tkanych – te występują zarówno w formie kółkowej, jak i wiązanej. Produkty te są w pełni bezpieczne dla malucha. Poszukując idealnego rozwiązania, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim nosidła miękkie i szersze – to w nich dziecko będzie czuło się komfortowo. Taka konstrukcja sprawia, że produkt optymalnie wspiera plecy i ciało dziecka na całej jego długości. Nosidła tkaninowe na kształt chusty są wytrzymałe i trwałe, dlatego będą dobrze służyć tak rodzicowi, jak i dziecku. Zestaw higieniczny dla noworodka to kolejny element wyprawki, o której mama i tata nie powinni zapominać.

Rodzaje nosideł dostępnych na rynku

W sklepach z produktami dla niemowląt spotkać się można z nosidłami o konstrukcji wiązanej, ale też nosidła klamrowe. Sposób ich mocowania zdradzają już same nazwy. Ciekawym rozwiązaniem są też modele hybrydowe, łączące w sobie rodzaje mocowania typowe zarówno dla pierwszego, jak i drugiego produktu.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz