trawa w ogrodku

3 powody dla których warto inwestować w trawniki rolowane

redakcja serwisu | 21 czerwca 2022 | Komentarze: 0

Posiadanie pięknego, zielonego i równego trawnika po którym można chodzić boso to marzenie wielu osób. Stworzenie takiego od podstaw bardzo często wymaga jednak całe mnóstwo pracy dlatego warto zastanowić się nad alternatywą jaką jest trawnik z rolki. Oto główne powody przez które warto wybrać trawnik rolowany.

Gdzie szukać trawników rolowanych?

Chcąc zakupić trawę z rolki najprościej będzie wykorzystać w tym celu internet. W nim w przeglądarce internetowej należy wpisać frazę taką jak na przykład „trawniki rolowane Ciechanów„. W ten sposób w zaledwie kilkanaście sekund można znaleźć całe mnóstwo ofert przeróżnych firm, które zajmują się sprzedażą i wykładaniem trawy z rolki.

Jeśli interesuje cię trawa z rolki w Ciechanowie możesz też zapytać się swych znajomych, czy mają oni doświadczenie związane z zakupem rolowanych trawników, jak sprawdziły się u nich i jaką firmę warto wybrać, a których lepiej unikać. W ten sposób można otrzymać opinię, która będzie znacznie bardziej dokładna.

3 powody przez które warto inwestować w trawniki rolowane

Przede wszystkim trawnik z rolki to rozwiązanie bardzo szybkie. Decydując się na wysiew trawy na ładny trawnik można liczyć zazwyczaj dopiero na kolejny sezon. Tymczasem trawnik z rolki można wyłożyć już wczesną wiosną lub późną jesienią i błyskawicznie cieszyć się efektem równego i estetycznego trawnika, który wygląda jak gęsty, zielony dywan.

Trawniki rolowane mają także mniejsze problemy z chwastami. Te by przebić się do światła dziennego muszą poradzić sobie z bardzo zwartą darnią wykładaną na ziemi, przez co jest ich znacznie mniej. Ostatni powód to fakt, iż rozłożenie trawnika z rolki jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie zamówić odpowiednie rolki i wyłożyć je tak, by nie było szczelin pomiędzy rolkami.

Wady trawników rolowanych

Trawniki z rolki mają oczywiście również wady. Te to głównie cena. Zazwyczaj kosztują one około kilkunastu złotych za metr kwadratowy, co oznacza, że by wyłożyć je na przestrzeni o powierzchni ara trzeba zainwestować nawet ponad półtora tysiąca złotych.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz