telewizja

Dlaczego warto wybrać telewizję światłowodową?

redakcja serwisu | 29 czerwca 2022 | Komentarze: 0

Do tej pory światłowód kojarzył się przede wszystkim z szybkim łączem internetowym. Dzięki niemu możliwy jest krótki czas poboierania i przesyłania danych. Jednak nowoczesna telewizja również korzysta z tego superszybkiego połączenia.

Czym jest i jak działa światłowód?

Początki światłowodu sięgają lat 70. XX wieku, kiedy to uruchomiono pierwsze tego typu łącze we Włoszech. Do jego konstrukcji wykorzystywane jest włókno szklane. Łącze światłowodowe zapewnia dużą prędkość, a co najważniejsze – bezawaryjne działanie. Światłowód to innowacyjne rozwiązanie, które w przypadku telewizji gwarantuje niezapomniane emocje. Duża prędkość transmisji sprawia, że widz może bezproblemowo oglądać filmy i wydarzenia sportowe w wysokich rozdzielczościach.

Kto powinien zdecydować się na telewizję światłowodową?

W Polsce korzysta z technologii telewizji światłowodowejobecnie około 2 milionów użytkowników. Jest to doskonały wybór dla osób, które są miłośnikami oglądania seriali i innych programów telewizyjnych. Jest gwarancją odbioru kanałów bez zakłóceń, nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. To idealna opcja dla osób, które są w posiadaniu nowoczesnych odbiorników telewizyjnych i pragną skorzystać z oferowanych przez nie funkcji. Aby móc cieszyć się funkcjonalnościami telewizji światłowodowej, trzeba znajdować się w zasięgu odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Jakie korzyści niesie ze sobą telewizja światłowodowa?

Telewizja światłowodowa to najlepsza rozrywka dla całej rodziny. Umożliwia oglądanie kanałów w jakości Full HD oraz 4K. Czynniki zewnętrzne w żaden sposób nie zakłócają odbioru kanałów. Dzięki telewizji światłowodowej możliwe jest również wyświetlanie informacji o kanałach i nagrywanie ulubionych programów. Do jej montażu nie będzie konieczna antena TV, co znacznie zmniejsza koszty instalacji.

Telewizja światłowodowa – jak podłączyć?

Cały proces instalacji telewizji światłowodowej nie jest skomplikowanym zadaniem. Do przesyłu obrazu służy łącze internetowe. Po wyborze dostawcy należy przygotować budynek do przeprowadzania instalacji. Przewód światłowodowy jest prowadzony do gniazda optycznego, do którego podłącza się terminal światłowodowy. Terminal ma połączenie z dekoderem, który podpinany jest bezpośrednio do telewizora.

Telewizja światłowodowa z Fiberlink

Telewizja światłowodowa TOYA TV stanowi dopełnienie szybkiego łącza internetowego. Oferta Fiberlink obejmuje ponad 170 kanałów telewizyjnych w trzech różnych pakietach do wyboru. Technologia światłowodowa sprawia, że odbiór obrazu w TOYA TV nie jest zakłócany przez warunki atmosferyczne. W ramach usługi klienci otrzymują dostęp do kanałów z całego świata, dodatkowe narzędzia w postaci kontroli rodzicielskiej, przewodnika po programach, różnych wersji językowych i możliwości nagrywania. Szeroki wybór pakietów dodatkowych, wśród których znajduje się kolejne ponad 50 propozycji tematycznych to rozwiązanie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, nawet w dużej rodzinie.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz