Dlaczego powiat szamotulski jest dobry do zamieszkania?

Wydawca | 3 września 2019 | Komentarze: 0

Gmina Szamotuły położona jest na Wysoczyźnie Poznańskiej, w dorzeczu Warty. Powiat szamotulski znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie powiatu poznańskiego. Aktualnie miasto zamieszkuje 18 700 osób. Szamotuły ulokowane są w odległości 35 kilometrów na północny zachód od Poznania.

Zalety Szamotuł

Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się domy na sprzedaż w Szamotułach, ponieważ wiele osób chętnie przemieszcza się z większych miast do miast mniejszych. Zalety powiatu szamotulskiego, które do tego przekonują? Bogata infrastruktura sportowa i rekreacyjna, gdyż na terenie Szamotuł znajdują się: hala sportowa, korty tenisowe, basen i pływalnia. Poza tym, powiat usytuowany jest w sąsiedztwie dużych kompleksów leśnych, przy obszarze Puszczy Noteckiej. Warto też wspomnieć o licznych zbiornikach wodnych, a także o zabytkach historycznych i architektonicznych.

W Szamotułach znajduje się na przykład Muzeum – Zamek Górków, późnogotycki kościół kolegiacki oraz barokowy zespół pofranciszkański z kościołem. Warto też wspomnieć o zespole pałacowo – parkowym w Gałowie, o dworku w Lipnicy, Myszkowie i Brodziszewie. Strukturę gospodarczą gminy tworzy przede wszystkim gospodarka rolno – przemysłowa. Sprzyjają temu zwłaszcza dwa czynniki: imponująca baza surowcowa gminy i wysoka kultura upraw i hodowli. Mieszkańcy bardziej aktywni cenią sobie również wyznaczone trasy rowerowe. Powstaje coraz więcej punktów usług, co wpływa korzystnie na całą infrastrukturę powiatu szamotulskiego.

Domy na sprzedaż w powiecie szamotulskim

Bez wątpienia, warto zainteresować się inwestycjami mieszkaniowymi na terenie Szamotuł, jeśli poszukuje się mieszkania w okolicach Poznania. Szamotuły rozwijają się pod każdym względem: gospodarczym, przemysłowym, kulturowym i edukacyjnym. Nie brakuje tutaj miejsc do pracy, jak i rekreacji.

Głównie rozwijają się tutaj przemysł lekki, handel i usługi. Zrównoważony rozwój dotyczy także służby zdrowia i infrastruktury drogowej. To pozwala zachować balans pomiędzy poszczególnymi sferami. Na terenie powiatu podejmuje się coraz więcej nowych inwestycji, w tym również deweloperskich.

Domy na sprzedaż w powiecie szamotulskim są tak popularne. Jako że powiat znajduje się w faktycznie dobrej lokalizacji, to stale przybywają nowi mieszkańcy. Stały przypływ mieszkańców to efekt tego, że Szamotuły to jedna z większych miejscowości w okolicy.

Koszty zakupu nieruchomości są tutaj również mniejsze niż w Poznaniu. Na mieszkanie w Szamotułach decydują się zwykle mieszkańcy mniejszych miast, pracujący w handlu, w przemyśle oraz w usługach.

Klienci deweloperów podkreślają, że nowe mieszkania kupują głównie dlatego, że mają do wyboru lepszy typ budownictwa, gwarantujący komfort i zmniejszenie rachunków.

Nowe mieszkania posiadają miejsca parkingowe, place zabaw i wiele punktów dokoła.Poza tym, budynki znajdują się w otoczeniu zieleni, co sprawia, że są przyjaźniejsze dla mieszkańców. Zrównoważony rozwój aglomeracji skłania do tego, by zdecydować się na zamieszkanie w powiecie szamotulskim.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz