zwalczanie prusakow

Czy profesjonalnie wykonane zwalczanie prusaków pozwoli skutecznie pozbyć się insektów?

redakcja serwisu | 1 października 2021 | Komentarze: 0

Jakiekolwiek insekty w domu budzą niesmak i potrzebę jak najszybszego pozbycia się ich z lokalu. Do najbardziej uciążliwych należą prusaki. Jak wytępić te szkodniki? Jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie profesjonalnej metody. Jednak czy zwalczanie prusaków z użyciem specjalistycznych środków na pewno przyniesie pozytywne rezultaty? Wyjaśniamy!

Jak się pozbyć prusaków profesjonalnymi metodami?

Kiedy pojawiają się prusaki – jak się ich pozbyć to pierwsze pytanie, które zadają sobie domownicy. Całe szczęście istnieje kilka skutecznych metod. Zanim wyjaśnimy, czy są one stuprocentowo skuteczne, przedstawimy, na czym polegają. O tym, jak się pozbyć prusaków wiedzą fachowcy ze specjalistycznych firm, przykładem jest Stander. Stosują oni następujące metody:

  • zamgławianie,
  • oprysk,
  • żelowanie.

Zamgławianie, nazywane również metodą ULV, to dobry sposób na to, jak pozbyć się prusaków z domu. Skuteczność jest wysoka, problemem jest jednak niebezpieczeństwo towarzyszące stosowaniu tej metody. Zamgławianie polega na rozpylaniu drobnych cząsteczek substancji szkodliwej dla insektów, ale też dla człowieka. Konieczne jest zatem zachowanie szczególnej ostrożności. Nie obejdzie się również bez przygotowań do przeprowadzenia zabiegu. Trzeba zabezpieczyć wszystko, czemu zagraża mgła. Mowa tutaj między innymi o roślinach czy pożywieniu. Oprysk, zwany również opryskiem szczegółowym, polega na aplikacji substancji czynnej wraz z wodą. Wykonane w ten sposób zwalczanie prusaków daje podobne efekty jak zastosowanie metody ULV. Jednocześnie istnieją takie same ograniczenia tej metody.

Żelowanie to kolejny profesjonalny sposób na prusaki. Jak się ich pozbyć z wykorzystaniem tej metody? Należy rozłożyć specjalistyczny żel w miejscach, do których najłatwiej zwabić insekty. Żel zawiera wabik oraz substancję czynną o opóźnionym działaniu. Dzięki temu wabienie jest skuteczne, podobnie jak cała metoda. Insekt pożera żel, a część przylepia mu się do odnóży. Następnie zanosi truciznę do gniazda, przez co udaje się szybko pozbyć całej populacji insektów.

Profesjonalne zwalczanie prusaków jest skuteczne!

Przedstawione powyżej profesjonalne metody zapewniają skuteczne zwalczanie prusaków. Żaden domowy sposób na prusaki nie posiada takiej skuteczności jak żelowanie, metoda ULV, czy oprysk. Jednocześnie trzeba pamiętać, że efektywne i bezpieczne usuwanie insektów jest możliwe tylko w wykonaniu fachowców. Specjalistyczne podejście jest bowiem koniecznością. Wykonawca zabiegu musi wiedzieć, jak się pozbyć prusaków. Innymi słowy, musi potrafić określić optymalne miejsca oprysku czy zamgławiania. W przypadku żelu trzeba trafnie wskazać miejsca jego rozłożenia. Ponadto, specjaliści wykonują również kontrolę efektów swoich działań. Posiadają oni umiejętności, dzięki którym są w stanie z całkowitą pewnością odpowiedzieć na pytanie, czy udało się pozbyć wszystkich owadów.

Portal superinformator.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników. Komentarze niezgodne z polskim prawem będą usuwane. Na naszym portalu każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Napisz komentarz